Uczniowie z ZST podczas Dni Informatyki w Lublinie
Wpisany przez BW   
piątek, 25 maja 2012 19:27

W dniach 24, 25, 26 kwietnia 2012r. w Lublinie odbyła się największa konferencja branży IT w Polsce. Celem tegorocznej, już piątej edycji Lubelskich Dni Informatyki jest integracja sektora IT. Otwarte wykłady obejmujące najnowsze technologie, bezpośrednie spotkania z prelegentami oraz liczne konkursy były nieodłączną częścią konferencji. Po raz pierwszy w Dniach Informatyki wzięli udział uczniowie z ZST. Pięciu informatyków z naszej szkoły (Kuba, Piotrek, Kasjan, Tomek i Kamil) nie tylko uczestniczyli w konferencjach, ale również  spróbowali swoich sił w konkursach. Zdobyli również nagrody -  książki o tematyce informatycznej. Nasi uczniowie uważają, że tego typu przedsięwzięcia, są bardzo ciekawe i umożliwiają pogłębienie wiedzy i umiejętności zawodowych. Zachęcają innych do udziału w następnych edycjach.

 

Program konferencji

 • Zagrożenia i metody zabezpieczeń przed sieciami Botnet
 • Windows 8
 • Windows Phone 7
 • Techniki programowania aspektowego z wykorzystaniem PostSharp, na przykładzie systemu klasy ERP
 • Ścisły przewodnik po aspektach miękkich dla ekspertów IT
 • Wirtualny kampus w wielu smakach
 • User Scripts - zostań władcą WWW!
 • (dodawanie funkcjonalności do stron internetowych z poziomu przeglądarki)
 • Książki IT
 • "Serie wydawnicze – co dla kogo?"
 • Lubelskie Stowarzyszenie Specjalistów IT
 • Linux DRBL
 • Geograficzne systemy informacyjne
 • Wirtualizacja przyszłości - Windows 8
 • Czy zarządzanie infrastrukturą IT musi być trudne – jak ujarzmić "ciemną stronę mocy"
 • Moja własna chmura – czyli cloud computing na żądanie
 • Wprowadzenie do modułu Hyper-V dla Powershell
 • ShowUI - PowerShell, który cieszy oko
 • Wprowadzenie do App-V