Oficjalna Strona Zespołu Szkół w Poniatowej
Witaj w naszej szkole

Jeżeli trafiłeś tutaj celowo, mamy nadzieję, że informacje tu zamieszczone zaspokoją Twoje oczekiwania, jeżeli był to przypadek,  wierzymy, że tak szybko nie „klikniesz” wstecz i znajdziesz dla siebie coś ciekawego.


TERMINY REKRUTACJI

ZAPRASZAMY !!!


 
Dni Otwarte-online

W związku z sytuacją epidemiologiczną w kraju rekrutację 2020-2021 Zespół Szkół prowadzi zdalnie.

Uruchamiamy DNI OTWARTE ONLINE.

W kolejnych artykułach dowiesz się o naszej ofercie edukacyjnej. Poznasz szkołę, jej bazę dydaktyczną, najważniejsze projekty realizowane w szkole itp. ZAPRASZAMY do śledzenia kolejnych artykułów.

Więcej informacji w zakładce REKRUTACJA

oraz w wydarzeniu REKRUTACJA 2020-2021

na oficjalnym fanpage szkoły

https://www.facebook.com/zsponiatowa/


 
Projekty - współpraca z Sempre a Frente i z Wolontariatem Studenckim „ Projektor”
Dni Otwarte-online
wtorek, 02 czerwca 2020 08:25

Szkoła to także miejsce, gdzie można realizować swoje pasje, zainteresowania, rozwijać uzdolnienia -  zostań uczniem  ZS w Poniatowej, a sam się o tym przekonasz.

Aktywator 
Młodzieżowy
Goście z Gruzji
i Azerbejdżanu
Coca – Cola
HBC Polska
#Youth Empowered
Mała ojczyzna
wspólna sprawa

dsc01970

dsc00013

w1

dsc08650

Ciekawe projekty, warsztaty, zajęcia, spotkania - Ty również będziesz mógł w nich uczestniczyć.

To wszystko dzięki Stowarzyszeniu Sempre a Frente, z który współpracujemy już od wielu lat. Jesteśmy jedną z niewielu szkół (poza Lublinem), w której Stowarzyszenie realizowało tyle różnorodnych warsztatów i projektów. Nasi uczniowie przez ostatnie cztery lata, jako jedyni reprezentanci nie objęci programami skierowanymi do uczniów lubelskich szkół byli zapraszani na Festiwal Aktywności Młodych.

Ta współpraca wielu uczniom Zespołu Szkół kojarzy się z niekonwencjonalnymi zajęciami i projektami:

 • „Aktywator  Młodzieżowy”
 • zajęcia prowadzone przez gości z Gruzji i Azerbejdżanu
 • pilotażowy program edukacyjny Coca – Cola HBC Polska #Youth Empowered: „Możesz więcej niż myślisz”
 • „Młodzież ma głos”
 • "Przestrzeń from Facebook" – warsztaty.

Współpracowaliśmy także z Wolontariatem Studenckim „ Projektor”, dzięki czemu nasi uczniowie uczestniczyli w ciekawych zajęciach szkolnych (Kryminalistyka, „Mała ojczyzna- wspólna sprawa”), a także mogli dobrze wykorzystać swój czas poza lekcjami realizując projekty:

 • Graffiti,
 • Wspólna scena,
 • Wspólna sztafeta.
 
ZS w świecie Minecrafta
Wirtualna szkoła
środa, 27 maja 2020 22:36

Już jest!!! Gotowy projekt uczniów z Zespołu Szkół w Poniatowej przenosi szkołę do świata Minecrafta. Chcesz zwiedzić ZS nie wychodząc z domu? To nic trudnego. Dołącz do jednej z największych społeczności graczy Minecraft. Zacznij zwiedzać szkołę. Poczuj się jak w grze.

Przyćmienie

Do zwiedzania zapraszają twórcy projektu: Kuba Rosiński, Kacper Nieć, Michał Kuś, Michał Wojnicki i Dominik Kociszewski

Przygotowali oni również poradnik i film instruktażowy, który wyjaśni Wam krok po kroku jak zainstalować grę i jak dołączyć do ich serwera.

 
Jakub, Kamil i Michał Finalistami ogólnokrajowymi OITiW 2020
Aktualności
Wpisany przez M. W.   
środa, 27 maja 2020 16:30

alt

Uczniowie technikum informatycznego Jakub Rosiński (T1a), Kamil Niezbecki (T2a) i Michał Pięta (T2a)  wzięli udział w bloku „A” – (Innowacje techniczne) Olimpiady Innowacji Technicznych i Wynalazczości w kategorii „U”- usprawnienie softwarowo – techniczne, opracowali projekt pt „Zmodernizowana szkoła online – ZS Poniatowa”. Projekt dotyczył opracowania wirtualnego środowiska dla działalności naszej szkoły. W eliminacjach okręgowych w Lublinie praca ta zajęła 1 miejsce, zakwalifikowana została do udziału w zawadach III stopnia. Decyzją Komitetu Głównego Olimpiady Innowacji Technicznych i Wynalazczości przy Polskim Związku Stowarzyszeń Wynalazców i Racjonalizatorów  w Warszawie za wykonaną pracę nasi uczniowie uzyskali Tytuł Finalisty ogólnokrajowego Olimpiady. Tytuł ten zapewnia zwolnienie z egzaminu zawodowego/ potwierdzającego kwalifikacje zawodowe, co jest traktowane równoznacznie z uzyskaniem 100% punktów z tej części egzaminu oraz możliwość przyjęcia na studia z pominięciem zasad postępowania kwalifikacyjnego na prawie wszystkie kierunki  techniczne na uczeniach wyższych.

 
Projekty ZS - płatne staże zawodowe
Dni Otwarte-online
wtorek, 26 maja 2020 08:10
Europejskie
praktyki zawodowe
Staże u lokalnych
pracodawców

Chcesz w wakacje pracować, zarobić i zdobyć swoje pierwsze doświadczenie w rzeczywistej firmie, przedsiębiorstwie.

Zostań uczniem Zespołu Szkół.

Jeżeli tylko reżim związany z koronawirusem pozwoli, w bezpiecznym terminie, 20 naszych uczniów weźmie udział w praktykach w Czechach, w ramach projektu „Europejskie praktyki zawodowe kluczem do rynku pracy”

Dzięki wcześniej realizowanym projektom unijnym, już 70 uczniów naszej szkoły odbyło płatne wakacyjne staże zawodowe u okolicznych przedsiębiorców: WentworthTech Sp.z.o.o., Pawtrans Holdind Sp.z.o.o., Metalton G.Olchawski SP.J., Orzeł S.A.

Dziękujemy tym firmom, nie tylko za umożliwienie naszym uczniom zdobycie praktycznej wiedzy związanej z wykorzystaniem najnowszych technologii, ale również za dużą pomoc, zarówno merytoryczną jak i finansową podczas organizacji wielu projektów edukacyjnych, m.in. corocznego „Poniatowskiego Forum Nowych Technologii”.

Nasza współpraca z w/w przedsiębiorcami w skali szkolnej oceniamy na celujący, w skali ogólnej jest bezcenna.

Jeszcze raz DZIĘKUJEMY !!!!

 
Razem możemy sprawiać radość innym! Szkolne Koło Wolontariatu
Dni Otwarte-online
sobota, 23 maja 2020 20:46

Ósmoklasisto! Udzielasz się społecznie, lubisz pomagać innym i sprawia ci to ogromną radość - zapraszamy  do Szkolnego Koła Wolontariatu.

2020
28 Finał WOŚP
2019
Pomóż Dzieciom
Przetrwać Zimę
2015
Szlachetna
Paczka
2017
Koncert charytatywny
„Anielskie Granie”
2012
XIII Przegląd
Małych Form
2011
Bal dla dzieci

Działamy już od wielu lat i w ciągu tego czasu wielokrotnie uczestniczyliśmy w ogólnopolskich akcjach charytatywnych  („Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę”, „Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy”, „Bank Żywności”,  „Szlachetna Paczka”), w akcjach organizowanych w naszym środowisku (np. „Koncert charytatywny dla Nicoli”, zbiórka publiczna dla osoby niepełnosprawnej, zbiórka publiczna dla Nicoli,  Koncert charytatywny dla Emilki”, „Zbiórka dla Pawła”).

Sami też wychodziliśmy z propozycjami wielu działań, które wcielaliśmy w życie dzięki ogromnemu zaangażowaniu naszych wolontariuszy:

Więcej…
 
Wirtualna szkoła - zwiastun
Dni Otwarte-online
wtorek, 19 maja 2020 23:30

Koronawirus zamknął szkoły, uniemożliwiając organizację Dni Otwartych? Nie dla uczniów ZS w Poniatowej. Młodzi informatycy z pierwszej klasy technikum: Kuba Rosiński, Kacper Nieć, Michał Kuś, Michał Wojnicki i Dominik Kociszewski przygotowali dla swoich młodszych kolegów niespodziankę. Mamy nadzieję, że wirtualny Zespół Szkół w Poniatowej (przygotowany w Minecraftcie ) zainteresuje nie tylko ósmoklasistów.

Smile Krótki filmik – zwiastun projektu uczniów ZS Smile

 
Projekty ZS - ERASMUS+
Dni Otwarte-online
niedziela, 17 maja 2020 13:31

Zostań uczniem naszej szkoły – to szansa dla Ciebie

 • Nauczysz się języków obcych w sytuacjach bezpośredniego kontaktu z cudzoziemcami.
 • Zdobędziesz wiedzę o krajach europejskich, ich kulturze, tradycjach.
 • Rozwiniesz samodzielność, inicjatywę, kreatywność podczas zajęć z kolegami z innych krajów.
2018-2020 “You are what you eat” - „Jesteś tym, co jesz”
Francja Poniatowa Turcja

2016 - 2018 “Welcome to Europe?!
Biografie i warunki życiowe uchodźców w polityce krajów Unii Europejskiej

Zaczynamy projekt
Poniatowa Rüthen - Niemcy
Włochy Bruksela

PROJEKTY - COMENIUS

LICEUM

TECHNIKUM

Nasza szkoła od wielu lat realizuje projekty Erasmus +. Zrealizowaliśmy już około dziesięciu projektów. Uczniowie naszej szkoły wyjeżdżają kilka razy w roku na Międzynarodowe Spotkania do innych krajów.

Takich wyjazdów było już kilkadziesiąt. Dzięki projektom zwiedziliśmy m.in. Anglię, Hiszpanię, Bułgarię, kilka razy Włochy, Turcję, a także byliśmy na Sardynii, a nawet w Szwecji i na Cyprze.

Więcej…
 
Koła zainteresowań - druk 3D
Dni Otwarte-online

Fascynują Cię nowe technologie? Chcesz swoją pasję realizować w środowisku graficznym czy programistycznym? Zostań uczniem Zespołu Szkół w Poniatowej.

Uczestnicząc w zajęciach pozalekcyjnych koło grafiki 3D nauczysz się projektować i drukować przedmioty w technologii przestrzennej.

Dzięki sponsorom (lokalnym przedsiębiorcom - Pawtrans Holding, Wentworth-Tech, MetalTon, Orzeł S.A) oraz środkom unijnym udało nam się pozyskać dwie drukarki 3D oraz przeprowadzić profesjonalne warsztaty dla uczniów z budowy i eksploatacji drukarki.

Rezultaty pracy uczniów to wiele różnorodnych modeli 3 D oraz projekt makiety dawnego zakładu EDA (elementy makiety zaprojektowane zgodnie ze starymi planami i wydrukowane na drukarce). Młodzież z ZS wielokrotnie prezentowała druk 3D podczas imprez środowiskowych: Poniatowskiego Forum Nowych Technologii, Dni Poniatowej, targów szkół, dni otwartych szkół, lubelskich konferencji informatycznych itp.

Opiekunem koła grafiki 3D jest Pani Małgorzata Fiuk.

Więcej fotek i informacji w zakładach Projekty/Drukarka 3D i Projekty/Projekty informatyczne.


 
Koła zainteresowań - mechatroniczne
Dni Otwarte-online
wtorek, 12 maja 2020 19:55

Robotyka - pasją młodzieży z ZS

Ósmoklasisto wybierz naszą szkołę, a będziesz miał szansę rozpocząć przygodę z robotami, a być może informatyk, mechanik czy mechatronik stanie się twoim zawodem

Koło Mechatroniczne - zajęcia z robotyki to połączenie mechaniki, informatyki, elektroniki i jednocześnie świetna zabawa.

W Zespole Szkół już od 2012 roku, kiedy to dzięki funduszom unijnym zostały zakupione pierwsze zestawy konstrukcyjne LEGO, uczniowie z powodzeniem budują i programują  roboty.  Swoje modele już niejednokrotnie prezentowali podczas wielu imprez środowiskowych. Od trzech lat nasze roboty prezentujemy również podczas lubelskich konferencji informatycznych Check IT oraz Lubelskich Dni Informatyki.

Celem pracy z młodzieżą podczas zajęć koła jest pokazanie, że robotyka może być przygodą, pasją, a w przyszłości zawodem z perspektywami. Zadania konstrukcyjne wykonywane przez uczniów pozwalają poznać zasady budowania konstrukcji mechanicznych oraz wykorzystania elementów aktywnych (np. silniczki, czujniki) do konstruowania modeli o cechach robotów.

Opiekunem koła jest Pan Krzysztof Woźniak. W ostatnim roku zajęcia prowadzi Pan Marek Wawrzyniak.

 
ZS Express Nr21
Aktualności
Wpisany przez ZS Express   
poniedziałek, 11 maja 2020 16:29

Nowy numer gazetki szkolnej ZS Express Nr 21

Zapraszamy do czytania

 
Koła zainteresowań - SZKTiR
Dni Otwarte-online
poniedziałek, 11 maja 2020 16:20

Niewątpliwie atutem Zespołu Szkół w Poniatowej jest praca z uczniami po lekcjach i możliwość rozwijania pasji w różnorodnych kołach zainteresowań: SzKTiR, robotyki, druku 3-D, multimedialne, muzyczne, wolontariatu, HDK, strzeleckie, SKS, Klub Szkół UNICEF.

Zaczynamy prezentacje od Szkolnego Koła Techniki i Racjonalizacji, zrzeszającego młodzież interesującą się wynalazczością, kierunkami rozwoju techniki i organizacji pracy, inicjowaniem i organizowaniem giełd, wystaw i innych przedsięwzięć inspirujących twórczość techniczną.

Jednym z głównych zadań SzKTiR jest przygotowanie uczniów do Olimpiady Innowacji Technicznych i Wynalazczości. Należy podkreślić, że młodzież skupiona w kole w ciągu ostatnich lat odniosła bardzo duże sukcesy zarówno na poziomie wojewódzkim jak i ogólnopolskim.

Trud, jaki wkładają w przygotowanie się do konkursu, owocuje nie tylko satysfakcją, ale również indeksem na wyższe uczelnie techniczne i zwolnieniem z teoretycznego egzaminu zawodowego z wynikiem 100%.

Od początku istnienia opiekunem koła jest Pan Marek Wawrzyniak.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 8

Strefa nauczyciela

Mikrofonem i Hantlą

Projekty aktualnie realizowane

Współpraca z UMCS

Projekt Erasmus+ praktyki

Klub Szkół UNICEF

Organ prowadzacy

Starostwo Opolskie

www.opole.lublin.pl

Zainteresowania uczniów

Nasi parterzy

Liczba gości

Naszą witrynę przegląda teraz 82 gości