Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates

Biblioteka - aktualności
Projekt "UPOLUJ SWOJĄ KSIĄŻKĘ"
Wpisany przez JDomaszewska   
piątek, 27 października 2017 10:57

W dniach 2-30 listopada odbędzie się pierwsza edycja projektu "Upoluj swoją książkę", dzięki któremu uczniowie szkół ponadgimnazjalnych będą mogli zupełnie za darmo przeczytać 12 bestsellerowych e-booków i audiobooków. Nasza szkoła również bierze udział w tej akcji. Koordynatorem projektu w naszej szkole jest Joanna Domaszewska.

W widocznych miejscach w szkole (m. in. na drzwiach biblioteki) umieszczone są specjalne żółte plakaty z okładkami 12 książkowych bestsellerów i kodem QR. Po zeskanowaniu kodu przy pomocy smartfona, uczniowie na miesiąc otrzymają bezpłatny dostęp do książek w formie e-booków i audiobooków.

Zapraszamy do udziału w projekcie! Naprawdę warto!!!

 
Projekt "UPOLUJ SWOJĄ KSIĄŻKĘ"
Wpisany przez JDomaszewska   
piątek, 27 października 2017 10:21

W dniach 2-30 listopada odbędzie się pierwsza edycja projektu "Upoluj swoją książkę", dzięki któremu uczniowie szkół ponadpodstawowych będą mogli zupełnie za darmo przeczytać 12 bestsellerowych e-booków i audiobooków. Nasza szkoła również przystąpiła do projektu! koordynatorem akcji jest Joanna Domaszewska.

W szkole rozwieszone są żółte plakaty z okładkami 12 książek i kodem QR ,po  zeskanowaniu kodu przy pomocy smartfona, uczniowie przez miesiąc (2-30 listopada) będą mieli bezpłatny dostęp do książek w formie e-booka i audiobooka. Zapraszamy  do udziału w projekcie!

Szukajcie plakatów, skanujcie kody i czytajcie lub słuchajcie ciekawych bestsellerów!

Jeśli potrzebujecie więcej informacji zapraszamy do biblioteki szkolnej!

 
Wakacyjny relaks z książką!
Wpisany przez JDomaszewska   
środa, 31 maja 2017 10:13

Drodzy uczniowie !

Zbliżają się wakacje - czas odpoczynku i relaksu!

Polecamy aby ten czas poświęcić także na lekturę ciekawej książki!

W tym celu warto udać się do naszej Miejsko Gminnej Biblioteki Publicznej i z jej bogatej oferty wybrać coś dla siebie!

 
2016 ROK HENRYKA SIENKIEWICZA
Wpisany przez JDomaszewska   
piątek, 05 lutego 2016 12:53

Henryk Sienkiewicz

a właściwie:

Henryk Adam Aleksander Pius Sienkiewicz

herbu Oszyk

1846 – 1916

O pisarzu pewnie wiecie dużo, ale z okazji tego ,że rok 2016 jest rokiem Henryka Sienkiewicza chcemy przedstawić go inaczej, przez pryzmat ciekawostek.

  • Pierwszą z książek, jakie Sienkiewicz przeczytał w dzieciństwie, były „Śpiewy historyczne” Juliana Ursyna Niemcewicza.
  • Jako trzynastolatek opracował plan wyzwolenia Polski, opierający się na tym, że wszyscy Polacy powinni wyjechać do Ameryki, tam stworzyć armię i powrócić do kraju, by wyzwolić ojczyznę.
Więcej…
 
Zmiany godzin pracy biblioteki szkolnej!
Wpisany przez JDomaszewska   
piątek, 06 listopada 2015 12:31

Drodzy uczniowie!

W trosce o Wasze dobro biblioteka szkolna zmienia godziny pracy! Szczegółowe informacje zostaną wywieszone na drzwiach biblioteki.

 
WARTO PRZECZYTAĆ - BIBLIOTEKA POLECA
Wpisany przez JDomaszewska   
piątek, 30 października 2015 12:48

W naszej bibliotece znajdziecie wiele ciekawych książek wartych przeczytania.Poniżej umieszczamy naszą propozycję na długie jesienne wieczory.

ANNE CASSIDY "GORZKIE URODZINY"

Pudło zauważył pewien policjant. Stało na samym środku chodnika. Rano, tuż po szóstej policjant zmierzał na posterunek. Dzień wstawał pochmurny, zbierało się na deszcz i ciężkie chmury wisiały nad ziemią. Spojrzał na pudło, zwolnił i cofnął samochód. Dopiero po chwili uświadomił sobie, co widzi…

Julia i jej przyjaciółka mają dopiero po 17 lat, kiedy ich świat niespodziewanie wywraca się do góry nogami. Teraz szkolne imprezy, randki, oceny z testów i inne zwyczajne sprawy, którymi żyły do tej pory, wydają się im śmieszne i dziecinnie proste. Łączy je wspólna tajemnica, którą za wszelką cenę starają się ukryć przed światem. Tylko czy są już gotowe poradzić sobie z tym zupełnie same? Czy uda się naprawić skutki ich wstrząsającej decyzji? I czy to możliwe, żeby z tej całej koszmarnie pogmatwanej sytuacji wynikło coś dobrego?

ZAINTERESOWANYCH ZAPRASZAMY DO BIBLIOTEKI SZKOLNEJ!

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 następna > ostatnia >>

Strona 2 z 3