SZKTiR - aktualności

Od roku 2001 w szkole działa bardzo prężnie Szkolny Klub Techniki i Racjonalizacji zrzeszający młodzież interesującą się wynalazczością, kierunkami rozwoju techniki i organizacji pracy, inicjowaniem i organizowaniem giełd, wystaw i innych przedsięwzięć inspirujących twórczość techniczną.

Jednym z głównych zadań SzKTiR jest przygotowanie uczniów do Turnieju Wiedzy o Wynalazczości. Należy podkreślić, że młodzież skupiona w klubie w ciągu ostatnich lat odniosła bardzo duże sukcesy. Właściwie od początku istnienia członkowie klubu zajmują czołowe miejsca w turnieju  (na etapie wojewódzkim w klasyfikacji drużynowej i indywidualnej zawsze są w  ścisłej czołówce. Osiągają również znaczne sukcesy w finałach krajowych. 
Trud jaki wkładają w przygotowanie się do konkursu owocuje nie tylko satysfakcją, ale również indeksem na wyższe uczelnie techniczne. Dzięki odnoszonym sukcesom nasi absolwenci zdobyli swoją przepustkę na studia.

Opiekunem koła jest Pan Marek Wawrzyniak nauczyciel przedmiotów elektronicznych i informatycznych.

Sukcesy

Członkowie & OlimpijczycyEliminacje szkolne OITiW edycja 2018_2019
Wpisany przez ZS Express & Rzedzicki Arek   
czwartek, 06 grudnia 2018 10:08

W bieżącym roku szkolnym wzorem lat ubiegłych w naszej szkole odbywa się kolejna edycja Olimpiady Innowacji Technicznych i Wynalazczości. Celem Olimpiady jest zainteresowanie młodzieży tematyką innowacyjności, ze szczególnym naciskiem na nabycie praktycznych umiejętności związanych z dokonywaniem i zgłaszaniem projektów wynalazczych, aktywizacją twórczego myślenia, edukacją o charakterze badawczym, usprawniającym, konstrukcyjnym. Finał pisemny wyłaniający trzech reprezentantów naszej szkoły, którzy wezmą udział w etapie okręgowym Olimpiady Innowacji Technicznych i Wynalazczości odbył się 3 grudnia 2018. W rywalizacji szkolnej OITiW 2018/2019 wzięło udział 12 uczniów z naszej szkoły. Do kolejnego etapu zakwalifikowali się: Kacper Bigos, Arek Rzedzicki i Michał Chyła. Osoby te będą reprezentować ZS Poniatowa na eliminacjach okręgowych w Lublinie które odbędą się na początku kwietnia 2019. Zwycięzcom gratulujemy.

 
Olimpiada Innowacji Technicznych i Wynalazczości
Wpisany przez MWawrzyniak   
piątek, 19 października 2018 09:16

Ogłoszenie Wszystkich zainteresowanych udziałem w Olimpiadzie Innowacji Technicznych i Wynalazczości zapraszam na spotkanie w dniu 22 października 2018 /poniedziałek/ w sali 27      o godzinie 14.05.                                                                                                                                               Marek Wawrzyniak

 
Finał Ogólnopolski Olimpiady Innowacji Technicznych i Wynalazczości
Wpisany przez MW   
środa, 07 czerwca 2017 16:17

Kacper Bigos Laureatem OITiW. III miejsce drużyny Okręgu Lubelskiego.

Uczeń klasy T2a Kacper Bigos ZS w Poniatowej wraz z Dawidem Goliszkiem i Krzysztofem Podstawką z XXI LO z Lublina reprezentowali Okręg Lubelski w finale ogólnopolskim Olimpiady Innowacji Technicznych i Wynalazczości.Opiekunem drużyny Okręgu Lublin był mgr inż. Marek Wawrzyniak.

Więcej…
 
Olimpiada Innowacji Technicznych i Wynalazczości w Zespole Szkół w Poniatowej
Wpisany przez BW   
środa, 07 czerwca 2017 15:04

Nasi uczniowie wśród najlepszych

Olimpiada Innowacji Technicznych i Wynalazczości w Zespole Szkół w Poniatowej

16 marca w Zespole Szkół odbyły się OkręgoweEliminacje Olimpiady Innowacji Technicznych i Wynalazczości – blok B „Wynalazczość”. 23 maja w Centrum Kultury Promocji i Turystyki uczestnicy i zaproszeni goście spotkali się na uroczystym podsumowaniu i wręczeniu nagród zwycięzcom.  Olimpiada organizowana jest przez Polski Związek Stowarzyszeń Wynalazców i Racjonalizatorów. W skład KomitetuHonorowegoweszli: Komisja Europejska, Ministerstwo Gospodarki, Urząd Patentowy RP, Lubelski KuratorOświaty - Pani Teresa Misiuk, Marszałek Województwa Lubelskiego - Pan Sławomir Sosnowski, Wschodni Klaster Obróbki Metali oraz Starosta Opolski – Pan Zenon Rodzik i Burmistrz Poniatowej – Pan Zygmunt Wyroślak. Patronat medialny uroczystości objęło Polskie Radio Lublin, Dziennik Wschodni oraz Przegląd Regionalny.

Więcej…
 
Okręgowe Eliminacje Olimpiady Innowacji Technicznych i Wynalazczości w Zespole Szkół w Poniatowej
Wpisany przez BW   
środa, 22 marca 2017 10:38

Tegoroczna Olimpiada Innowacji Technicznych i Wynalazczości dla naszej szkoły była edycją szczególną. Drużyna z Zespołu Szkół w Poniatowej uczestniczyła już po raz 20 w rywalizacji szkół średnich. Olimpiada organizowana jest przez Polski Związek Stowarzyszeń Wynalazców i Racjonalizatorów. Patronat honorowy nad Olimpiadą objął Starosta Opolski – Pan Zenon Rodzik i Burmistrz Poniatowej – Pan Zygmunt Wyroślak.

Podczas Olimpiady organizatorów z ramienia PZSWiR reprezentował Pan Dyrektor Stanisław Janowczyk oraz Panie Monika Wojtowska i Beata Rymarska. W skład komisji weszli:  Panowie  Adama Bogacz i Zbigniew Gawski - rzecznicy patentowi oraz Pani Bożenna Jedlińska - starszy wizytator Wydziału Edukacji Specjalnej i Wspomagania Kuratorium Oświaty w Lublinie.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 następna > ostatnia >>

Strona 2 z 5