Comenius
Wspomnienia z pobytu w Słowenii
Wpisany przez I.Dziaduch & K.Szydłowski   
niedziela, 24 października 2010 12:45

“Pobyt w Słowenii wspominam z uśmiechem na twarzy. Życzliwość i otwartość tamtejszych mieszkańców zupełnie przerosła moje oczekiwania. Jestem wdzięczna p. Barbarze Kramek, dzięki której miałam możliwość zobaczenia tylu wspaniałych miejsc i poznania tylu fantastycznych ludzi.

Więcej…
 
Uczniowie Poniatowskiego LO na Sardynii
Wpisany przez J.Wiracka   
wtorek, 30 marca 2010 10:45

Kolejne spotkanie w ramach projektu pt. „ Intercultural Dialogue Through Music” odbyło się na Sardynii w dniach 17-21.03.2010r. Spotkała się tam młodzież z Polski, Niemiec, Słowenii, Cypru, Anglii, Czech, Włoch (Sardynia) i Bułgarii.

Nasze Liceum reprezentowała silna grupa chórzystek w składzie: Amelia Kramek, Katarzyna Wójcikowska, Joanna Mazurek, Agnieszka Szwajgier- skrzypce opraz pisząca te słowa.

„Po wielu miesiącach pracy nad programem muzycznym nie marzyłam o niczym innym, tylko
o wyjeździe. Naszą podróż rozpoczęliśmy  17 marca rano. To był nasz pierwszy wyjazd do Sardynii,  a dla niektórych pierwszy lot samolotem. Najpierw polecieliśmy do Rzymu, a następnie do Cagliari skąd wraz z innymi grupami: z Cypru i Słowenii pojechaliśmy do Tortoli, gdzie czekały już nasze nowe rodziny, u których mieliśmy spędzić cały pobyt na Sardynii.

Więcej…
 
Uczniowie LO w krainie reniferów - Szwecja
Wpisany przez K.Frąckiewicz   
piątek, 12 lutego 2010 14:58

Kolejne spotkanie w ramach projektu pt „Historical Heritage As a Bridge To Intercultural Dialogue” odbyło się w Szwecji w dniach 7-12.02.2010r. W spotkaniu brały udział państwa takie jak : Słowacja, Turcja, Hiszpania, Włochy, Polska. Z naszego Liceum pojechało 6 uczniów i 3 nauczycieli : p.Katarzyna Kramek, p.Dominika Rachwał oraz p. Barbara Kramek – szkolny koordynator projektu.

Więcej…
 
Uczniowie poniatowskiego LO w ojczyźnie Szekspira
Wpisany przez Barbara Kramek   
poniedziałek, 30 listopada 2009 11:52

W dniach  17-21 listopada 2009r. uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Poniatowej przebywali w Wielkiej Brytanii podczas Międzynarodowego Spotkania Projektu Comenius.

W Anglii ramach projektu pt: „Intercultural Dialogue Through Music” spotkała się młodzież z Polski, Niemiec, Słowenii, Cypru, Anglii, Czech, Włoch (Sardynia) i Bułgarii.

Z naszego Liceum z grupą uczniów pojechały panie anglistki: Joanna Niezgoda oraz Barbara Kramek – koordynator projektu.

A oto co się tam działo - relacja uczestniczek: Mileny Sieńko i Ilony Dziaduch

„Naszą podróż rozpoczęliśmy 17 listopada o godzinie pierwszej w nocy. Najpierw samolotem dotarliśmy do Londynu, a następnie busem do Birmingham. Podróż była długa i męcząca ale na szczęście bez żadnych problemów udało nam się dotrzeć do celu.

Więcej…
 
Uczniowie LO w Turcji
Wpisany przez Uczniowie LO   
niedziela, 11 października 2009 12:33

W dniach  04 – 10 października 2009r. w Turcji odbyło się już 4-te spotkanie Międzynarodowego Projektu Comenius, w którym biorą udział uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Poniatowej.

Minął już rok jak nasza szkoła uczestniczy w Międzynarodowym Projekcie Comenius pod hasłem „Historical Heritage As A Bridge To Intercultural Dialogue”. W dniach 4-10 października odbyło się kolejne spotkanie uczniów z Polski, Hiszpanii, Włoch, Turcji, Szwecji i Słowacji, w kolejnym kraju – tym razem Turcji.

Z naszego liceum pojechały cztery uczennice: Magdalena Sarna – zwyciężczyni konkursu na logo projektu, Patrycja Szymczyk, Magdalena Popiołek oraz Ilona Bartkowiak. Nauczycieli reprezentowały: p. Katarzyna Kramek, p. Dorota Plandowska oraz p. Barbara Kramek – koordynator projektu w naszej szkole.

A oto wspomnienia z Turcji widziane oczami uczennic.

Więcej…
 
Z wizytą w Niemczech
Wpisany przez Barbara Kramek   
sobota, 10 października 2009 12:11

W dniach  29 września – 3 października 2009r. uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Poniatowej przebywali w miejscowości Sandhausen w Niemczech podczas Międzynarodowego Spotkania Projektu Comenius.

W Sandhausen, w ramach projektu pt: „Intercultural Dialogue Through Music” spotkała się młodzież z Polski, Niemiec, Słowenii, Cypru, Anglii, Czech, Włoch (Sardynia) i Bułgarii.

Z naszego Liceum z grupą uczennic z klas: IIIC oraz IIA pojechały panie: Anna Rosińska-Stola, p. Agnieszka Chamera oraz p. Barbara Kramek – koordynator projektu.

A oto co się tam wydarzyło - relacja uczestniczek.

W nocy z 28 na 29 września rozpoczęła się kolejna podróż z programem Comenius. Tym razem nasza grupa udała się do pięknego i malowniczego Sandhausen, miasta położonego około 7 km na południe od Heidelberg, w południowo-zachodnich Niemczech. Wszystkim dopisywał dobry humor, toteż nie zrażała nas nawet długa i męcząca podróż.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 następna > ostatnia >>

Strona 2 z 2