Projekty informatyczne

W 2012 roku Zespół Szkól Technicznych nawiązał współpracę z Lubelskim Stowarzyszeniem Specjalistów IT. Dzięki naszemu absolwentowi Panu Piotrowi Pietrasowi od kilku lat młodzież z naszej szkoły ma możliwość udziału w  projektach, szkoleniach i konferencjach organizowanych przez liderów grupy Microsoft, obecnie działających w grupie KUL.NET na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Nasi uczniowie w ramach współpracy będą mieli takze możliwość udziału w praktykach.

Celem wspolpracy jest podnoszenie kwalifikacji naszych uczniów z dziedziny IT (Information Technology)


 Check IT`2019
Wpisany przez ZS Express   
wtorek, 05 marca 2019 21:02

5 marca 2019 roku uczniowie naszego technikum jak co roku wzięli  udział w jednym z największych wydarzeń informatycznych, czyli w konferencji  Check IT. Wydarzenie było zorganizowane przez Urząd Miasta Lublin w ścisłej współpracy z informatycznymi kołami naukowymi działającymi na lubelskich uczelniach wyższych, organizacjami informatycznymi oraz specjalistami z branży IT. Konferencja skierowana była przede wszystkim do uczniów szkół ponadgimnazjalnych oraz nauczycieli informatyki.

Więcej…
 
Lubelska konferencja informatyczna Check IT-zaproszenie
Wpisany przez BW   
czwartek, 24 stycznia 2019 09:29

Uwaga młodzi pasjonaci nowych technologii !

5 marca 2019 roku na terenie Lubelskiego Parku Naukowo-Technologicznego (ul. Dobrzańskiego 3) odbędzie się  konferencja informatyczna Check IT.

To już szósta edycja jednego z największych wydarzeń informatycznych, skierowanego przede wszystkim do uczniów szkół ponadgimnazjalnych oraz nauczycieli informatyki. Organizatorzy zapraszają zarówno fanów nowych technologii, jak i osoby, którym świat informatyki nie jest jeszcze do końca znany. Przez cały dzień będziesz miał(a) szansę zgłębić wiedzę z zakresu nowych technologii, dowiedzieć się wszystkiego o studiowaniu kierunków informatycznych w Lublinie, wziąć udział w wyścigach robotów, na własne oczy przekonać się jak działa drukarka 3D czy też spróbować swoich możliwości w szalonych grach na Xbox i PlayStation

Podczas konferencji swoje stoisko zaprezentuje również nasza szkoła.

Osoby zainteresowanie wyjazdem, zorganizowanym przez szkołę, zapraszam do B. Wyroślak lub M.Wawrzyniak (ilość miejsc ograniczona). Uczniowie z klasy T3a będący na praktyce proszę o zgłoszenia na adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. . Zgłoszenia do dnia 28.01.2019

Szczegółowe informacje na temat konferencji  znajdują się na stronie www.checkit.lublin.eu

Obowiązuje wcześniejsza rejestracja na konferencję i warsztaty (wymagane jest aby  każdy z uczestników zarejestrował się indywidualnie na stronie internetowej  wydarzenia). Z uwagi na ograniczoną ilość miejsc na warsztaty, o uczestnictwie  decydować będzie kolejność zgłoszeń.

Panel rejestracyjny

 
Lubelskie Dni Informatyki 2018
Wpisany przez Maciej W   
czwartek, 24 maja 2018 21:31

W dniu 19 maja 2018 roku, uczniowie z naszej szkoły kolejny raz brali udział w Konferencji Informatycznej organizowanej w Lubelskim Parku Naukowo-Technologicznym. Tym razem była to XI Edycja Lubelskich Dni Informatyki organizowanej przez Koło Naukowe Informatyków KUL.

Pomimo wczesnej pory wyjazdu, wzięło w niej udział wielu pasjonatów informatyki. Podobnie jak na innych tego rodzaju konferencjach, w których braliśmy udział, oprócz grupy która brała udział w warsztatach i wykładach, możemy wyróżnić kilku uczniów którzy reprezentowali Zespół Szkół na specjalnie przygotowanym do tego stoisku w strefie rozrywki.

Więcej…
 
T4A i LO3 na warsztatach informatycznych na KUL
Wpisany przez Barbara Kramek   
wtorek, 18 kwietnia 2017 21:41

6 kwietnia 2017 r. uczniowie z klasy 4a technikum i klasy 3b liceum pojechali na wycieczkę edukacyjną na Katolicki Uniwersytet Lubelski wraz z p. Barbarą Kramek, która jest absolwentką tejże uczelni. Najpierw zwiedziliśmy kampus KUL na ul. Konstantynów 1 (tzw. Poczekajka). Przeszliśmy się po kampusie i dotarliśmy do Instytutu Matematyki i Informatyki. Tam uczniowie technikum spotkali się ze studentami z Koła Informatycznego. Później kurator Koła – dr Michał Dolecki przeprowadził zajęcia z programowania dla naszej młodzieży w instytucie. Mimo iż zajęcia były dość skomplikowane Pan dr Dolecki pochwalił naszą grupę, że świetnie poradziła sobie ze wszystkimi zadaniami.

Podczas spotkania ze studentami KUL chłopcy mogli zadawać pytania dotyczące toku studiów i stypendiów na KUL i wygrać drobne gadgety. Zwiedziliśmy również kilka pracowni komputerowych i przyjrzeliśmy się pracy studentów I i II roku informatyki. Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzanie Gmachu Głównego przy Al. Racławickich oraz Muzeum KUL. Tutaj spotkaliśmy rzecznik prasową KUL dr Lidię Jaskułę, która opowiedziała ciekawe anegdoty związane z uczelnią i podarowała nam drobne gadgety na pamiątkę spotkania. To była bardzo ciekawa i pouczająca wyprawa.

 
Warsztaty „Uczeń na wyżynie IT”
Wpisany przez Maciej W   
poniedziałek, 06 marca 2017 14:42

W dniu 28 lutego 2017 roku braliśmy udział w warsztatach informatycznych pt.: „Uczeń na wyżynie IT” zorganizowanych przez Polskie Radio Lublin oraz Lubelską Wyżynę IT.

W ramach warsztatów odbyliśmy 4 prelekcje. Jedną z nich był wykład dotyczący nowych technologii oraz wynalazków przyszłości z których w pewnym stopniu możemy korzystać już dzisiaj. Takim przykładem może być zdalne diagnozowanie pacjenta przez system komputerowy, czy wykorzystanie neutralności komputera, aby rozpatrywał sprawy sądowe i wydawał odpowiednie orzeczenia. Dowiedzieliśmy się również, że w tej chwili co dwa dni wytwarzamy 5 eksabajtów danych, czyli tyle, ile ludzkość wytworzyła od powstania pisma do wieku XX.

Więcej…
 
Młodzi pasjonaci z ZS na Festiwalu Startup w Lublinie
Wpisany przez M.Fiuk   
niedziela, 23 października 2016 21:53

20 października 2016 roku grupa uczniów z naszej szkoły uczestniczyła w Festiwalu Start Up na Wydziale Informatyki Uniwersytetu Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie. To było zupełnie nowe doświadczenie dla młodych informatyków, które stworzyło im możliwość zaprezentowania innym działania drukarki 3D i pokazu zaprogramowanych przez siebie robotów. Siedmiu chłopców: Maciej Wicha, Kamil Nowak, Rafał Kazimierczak, Dawid Sola, Arkadiusz Józefczak, Mateusz Kamieniarz, Kacper Grudzień pod opieką pani Małgorzaty Fiuk przedstawiło swoje zainteresowania i pasje. Nasi młodzi informatycy byli bardzo dobrze przygotowani pod względem merytorycznym i praktycznym. W dowód uznania dla ich pracy, grupa została zaproszona do wzięcia udziału w takim festiwalu w przyszłym roku.

Oto relacja z festiwalu jednego z uczestników Macieja Wichy z LO.

Naszą szkołę reprezentowaliśmy na dwóch stoiskach: pierwszym z nowym nabytkiem, czyli drukarką 3D, natomiast drugim z robotami, które od lat cieszą się zainteresowaniem zarówno dzieci jak i dorosłych.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 następna > ostatnia >>

Strona 2 z 7