Projekty informatyczne

W 2012 roku Zespół Szkól Technicznych nawiązał współpracę z Lubelskim Stowarzyszeniem Specjalistów IT. Dzięki naszemu absolwentowi Panu Piotrowi Pietrasowi od kilku lat młodzież z naszej szkoły ma możliwość udziału w  projektach, szkoleniach i konferencjach organizowanych przez liderów grupy Microsoft, obecnie działających w grupie KUL.NET na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Nasi uczniowie w ramach współpracy będą mieli takze możliwość udziału w praktykach.

Celem wspolpracy jest podnoszenie kwalifikacji naszych uczniów z dziedziny IT (Information Technology)


 Uczniowie z ZST podczas Dni Informatyki w Lublinie
Wpisany przez BW   
piątek, 25 maja 2012 19:27

W dniach 24, 25, 26 kwietnia 2012r. w Lublinie odbyła się największa konferencja branży IT w Polsce. Celem tegorocznej, już piątej edycji Lubelskich Dni Informatyki jest integracja sektora IT. Otwarte wykłady obejmujące najnowsze technologie, bezpośrednie spotkania z prelegentami oraz liczne konkursy były nieodłączną częścią konferencji. Po raz pierwszy w Dniach Informatyki wzięli udział uczniowie z ZST. Pięciu informatyków z naszej szkoły (Kuba, Piotrek, Kasjan, Tomek i Kamil) nie tylko uczestniczyli w konferencjach, ale również  spróbowali swoich sił w konkursach. Zdobyli również nagrody -  książki o tematyce informatycznej. Nasi uczniowie uważają, że tego typu przedsięwzięcia, są bardzo ciekawe i umożliwiają pogłębienie wiedzy i umiejętności zawodowych. Zachęcają innych do udziału w następnych edycjach.

Więcej…
 
Uczniowie w projekcie "Lubelska Grupa Developerska "!
Wpisany przez BW   
sobota, 14 kwietnia 2012 11:50

Pierwsze, warsztaty z programowania aplikacji mobilnych Windows Phone odbyły się 14 kwietnia 2012 w ZST. Warsztaty, organizowane  pod  patronatem  firmy Microsoft, prowadzili  trenerzy WP7 z  Lubelskiego Stowarzyszenia Specjalistów IT: Piotr Pietras, Paweł Niewęgłowski, Piotr Pawełczak i Marek Chwała i Artur Dyniec.

27 uczniów z ZST po szkoleniu w ramach projektu "Szkoła Nowych Technologii", które odbyło się wcześniej, "złapało bakcyla' programowania i mimo wolnej soboty, wczesnym rankiem, z własnym laptopem (a nawet z PC-tem) zdecydowało się wiadomości teoretyczne uzupełnić o umiejętności praktyczne.

Więcej…
 
Nauczyciele w Szkole Nowych Technologii
Wpisany przez BW   
sobota, 14 kwietnia 2012 11:18

Dnia 11.04.2012  w Zespole Szkół Technicznych w Poniatowej odbyło się szkolenie dla nauczycieli w ramach projektu Szkoła Nowych Technologii. Szkolenie przeprowadził Edukator SNT – Pan Antoni Kamiński. W ramach szkolenia nauczyciele zapoznali się z  nowoczesnymi narzędziami umożliwiającymi prowadzenie atrakcyjnych zajęć – zgodnie z duchem reformy edukacji oraz wymogami skomputeryzowanego świata XXI wieku. Poznajac plantformę L@Edu uczestnicy szkolenia nabyli umiejetności zakładania kont oraz korzystania z "chmury" w celu wymiany inforamcji i wspólnej pracy nad projektami, w których przepływ informacji odbywa się przez sieć. Zdobyli też wiedzę  o nowych trendach w edukacji, m.in.: internetowych platformach edukacyjnych, programach dla szkół (DreamSpark, Live@EDU, ITAcademy). Zapoznali się również z platwormą WSiPnet umożliwiajacą korzystanie z materiałów edukacyjnych przygotowanych przez wydawnictwo WSiP, m.in. z możliwością prowadzenie testów przedmiotowych dla uczniów poprzez platformę.

 
Współpraca z Lubelskim Stowarzyszeniem Specjalistów IT
Wpisany przez BW   
wtorek, 10 kwietnia 2012 12:00

Lubelskie Stowarzyszenie Specjalistów IT wdrąża w życie nowy projekt pod kryptonimem "Lubelska Grupa Developerska", polegający na współpracy ze szkołami średnimi poprzez organizację warsztatów i szkoleń dla uczniów. Jako pierwszy do projektu przystąpił Zespół Szkół Technicznych w Poniatowej. Głównym kryterium wyboru tej szkoły był wysoki poziom nauczania przedmiotów zawodowych, w tym programowania oraz ogromne zainteresowanie uczniów. Pierwsze warsztaty z programowania aplikacji mobilnych Windows Phone odbędą się 14 kwietnia 2012 roku i zostaną poprowadzone przez trenerów WP7: Piotra Pietrasa, Pawła Niewęgłowskiego, Piotra Pawełczaka i Marka Chwałę. Warsztaty są patronowane przez firmę Microsoft. Jesteśmy pewni ze projekt "Lubelska Grupa Developerska" jest początkiem owocnej współpracy z ZST Poniatowa.

 
Szkoła Nowych Technologii - szkolenie dla uczniow
Wpisany przez BW   
niedziela, 18 marca 2012 16:44

Uczniowie klas informatycznych wzięli udział w 7 godzinnym szkoleniu w ramach projektu Szkoła Nowych Technologii, realizowanego  przez firmę Microsoft i WSiP. Głównym celem  projektu jest popularyzacja wśród uczniów nowych technologii z branży IT. Udostępnienie młodzieży najnowszej wiedzy i umiejętności z zakresu technologii informacyjno - komunikacyjnych przekłada się na zwiększone szanse rozwoju młodych ludzi i ich dobre przygotowanie do życia w nowoczesnym świecie i rynku pracy.

Szkolenie, prowadzone w bardzo profesjonalny sposób przez trenerów z Microsoftu - studentów informatyki KUL, było bardzo ciekawe. Windows Phone, HTML5, Kinect, Windows Live  to technologie, z którymi w bardzo interesujący i przystępny sposób prowadzący zapoznali uczniów ZST. Pasja, z jaką młodzi informatycy - trenerzy (jednym z nich był nasz absolwent Piotr) przekazali swoją wiedzę, bezpośredni kontakt, rozmowa o tym jak można swoje zainteresowania informatyką przełożyć na konkretne działania sprzyjające rozwojowi zawodowemu, spowodowała, że wielu uczniów zapisało się na dodatkowe, sobotnie warsztaty.

Więcej…
 
ZST w gronie Szkół Nowej Technologii
Wpisany przez BW   
niedziela, 23 października 2011 10:44

ZST dołączył  do grona 500 szkół realizujących projekt  firmy Microsoft i WSiP mający na celu popularyzację wśród uczniów i nauczycieli nowych technologii. Projekt Szkoła Nowych Technologii jest częścią międzynarodowego programu Microsoft Partners in Learning, znanego w Polsce pod lokalną nazwą Partnerstwo dla przyszłości. W ramach projektu w szkole będzie prowadzonych szereg bezpłatnych szkoleń - warsztatów prowadzonych przez trenerów z Microsoftu. Wszystkich zainteresowanych uczniów prosimy o kontakt z Panią B.Wyroślak (pracownia 29)

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 następna > ostatnia >>

Strona 7 z 7