Projekty informatyczne

W 2012 roku Zespół Szkól Technicznych nawiązał współpracę z Lubelskim Stowarzyszeniem Specjalistów IT. Dzięki naszemu absolwentowi Panu Piotrowi Pietrasowi od kilku lat młodzież z naszej szkoły ma możliwość udziału w  projektach, szkoleniach i konferencjach organizowanych przez liderów grupy Microsoft, obecnie działających w grupie KUL.NET na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Nasi uczniowie w ramach współpracy będą mieli takze możliwość udziału w praktykach.

Celem wspolpracy jest podnoszenie kwalifikacji naszych uczniów z dziedziny IT (Information Technology)


 Uczniowie z ZS na konferencji informatycznej
Wpisany przez BW   
sobota, 16 listopada 2013 10:55

13 listopada 2013 roku 15 uczniów z naszej szkoły  uczestniczyło w ogólnopolskiej konferencji informatycznej Microsoft Innovation Summit w Lublinie na wspólnym obiekcie Inkubatora Technologicznego i Lubelskiego Parku Naukowo-Technologicznego.

Udział w konferencji był szansą dla naszych uczniów na pogłębienie wiedzy informatycznej, zapoznanie się z najnowszymi trendami w rozwoju technologii IT, zapoznanie się z ofertami pracy w branży informatycznej, a także na dobrą zabawę w strefie gier Xbox i Kinect, czy zdobycie nagród w wielu konkursach informatycznych.

Więcej…
 
Konferencja informatyczna
Wpisany przez BW   
piątek, 08 listopada 2013 10:55


3 listopada 2013
roku 17 uczniów z naszej szkoły będzie uczestniczyć w ogólnopolskiej konferencji informatycznej w Lublinie na wspólnym obiekcie Inkubatora Technologicznego i Lubelskiego Parku Naukowo-Technologicznego.

Microsoft Innovation Summit to bezpłatna ogólnopolska konferencja skierowana przede wszystkim do firm z branży informatycznej oraz studentów i uczniów, którzy chcą odnaleźć się w świecie technologii i biznesu.

Jest to jedyne tak renomowane wydarzenie w Polsce zapewniające najwyższy poziom wykładów prowadzonych przez najwybitniejszych specjalistów w swoich dziedzinach. Podczas konferencji wystawiają się jedynie uznane na świecie firmy informatyczne, których obecność zwiększa rangę wydarzenia.

Microsoft Innovation Summit 2013 to zbiór wyselekcjonowanych wykładów, które poprowadzą najwybitniejsi polscy specjaliści w swoich dziedzinach.

Udział w konferencji jest szansą dla naszych uczniów na pogłębienie wiedzy informatycznej, zapoznanie się z najnowszymi trendami w rozwoju technologii IT, zapoznanie się z ofertami pracy w branży informatycznej, a także na dobra zabawę w Strefie gier Xbox i Kinect czy zdobycie nagród w wielu konkursach informatycznych.

Warto również nadmienić, że trzech naszych uczniów P.Dziaduch, A.Migora, F.Kiraga uczestniczą w organizacji konferencji pod opieką byłego absolwenta szkoły Pana Piotra Pietrasa.

 

 

Program konferencji
 
Kolejne szkolenie z nowych technologii
Wpisany przez BW   
środa, 23 stycznia 2013 05:34

Zachęcamy uczniów do udziału w kolejnym szkoleniu organizowanym w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Warto poszerzać swoją informatyczną wiedzę, zdobywaną na lekcjach, o informacje dotyczące najnowszych technologii.  Jak ciekawe są to szkolenia, przekonuje krótka relacja  Piotra i Kasjana (patrz art. niżej), którzy uczestniczyli już w kilku spotkaniach w Lublinie.

Spotkanie "Code Camp - Windows Phone" odbędzie się 26 stycznia (sobota) o godz. 9:00 na Wydziale Matematyczno-Przyrodniczym Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego (ul, Konstatynów 1H).

Zainteresowanych uczniów prosimy o kontakt z panią Bożeną Wyroślak.

 
Kontynuacja przygody z nowymi technologiami
Wpisany przez BW   
środa, 23 stycznia 2013 05:30

W grudniu odbyło się kolejne szkolenie z zakresu programowania Aplikacji Windows 8 a także Windows Phone 8. Znani już naszym uczniom trenerzy:  Piotr Pietras, Paweł Niewęgłowski, Kamil Simiński, Tomasz Brodacki tym razem podzielili się swoją wiedzą nie tylko z przyszłymi informatykami z  technikum, ale również z uczniami LO, z klasy matematyczno-informatycznej. W przekonujący sposób zademonstrowali zalety nowego systemu operacyjnego Windows 8. Słuchaczom najbardziej podobały się  kafelki na ekranie startowym nowego zmienionego systemu, połączone z kontaktami, aplikacjami, folderami, zdjęciami lub stronami. Zainteresowała ich też aplikacja Xbox Music, dzięki której jest dostęp do różnorodnego świata muzyki. Uczniowie po raz kolejny mieli również możliwość poznania elementów programowania aplikacji Windows Phone, tym razem już w wersji 8. Specjaliści z Regionalnej Lubelskiej Grupy Microsoftu zachęcali również do udziału w szkoleniach, konferencjach organizowanych w Lublinie.

 
Spotkanie z technologiami XXI wieku
Wpisany przez Piotr i Kasjan   
środa, 23 stycznia 2013 05:22

Spotkanie Regionalnej Lubelskiej Grupy Microsoft w którym uczestniczyliśmy w listopadzie na Wydziale Matematyczno-Przyrodniczym KUL  było doskonałą lekcją nowych technologii. Jednym z tematów spotkania był "Windows 8 szansą dla wszystkich", gdzie zostały  zaprezentowane możliwości systemu Windows 8. Wykład na temat "Human-computer  Interaction a fantastyka naukowa" wprowadził nas w świat pełen fantastycznych teorii naukowych, które mają szansę na realizacje w niedługiej przyszłości.  Arcyciekawy był również wykład o Emotiv Epoc czyli  interfejsie mózg-komputer.  Zostały zaprezentowane rękawice  data-glove i parę innych  wynalazków, które można było przetestować na sobie. Odbył się także pokaz  sterowania za pomocą lasera. Na koniec sprawy przyszłościowe, czyli przygotowanie do Code Camp Windows 8.  Jesteśmy bardzo zadowoleni ze spotkania i zachęcamy innych uczniów do udziału w seminariach, szkoleniach  organizowanych lub polecanych przez RLGM.

Piotrek i Kasjan

 
Uczniowie z ZST podczas Dni Informatyki w Lublinie
Wpisany przez BW   
piątek, 25 maja 2012 19:27

W dniach 24, 25, 26 kwietnia 2012r. w Lublinie odbyła się największa konferencja branży IT w Polsce. Celem tegorocznej, już piątej edycji Lubelskich Dni Informatyki jest integracja sektora IT. Otwarte wykłady obejmujące najnowsze technologie, bezpośrednie spotkania z prelegentami oraz liczne konkursy były nieodłączną częścią konferencji. Po raz pierwszy w Dniach Informatyki wzięli udział uczniowie z ZST. Pięciu informatyków z naszej szkoły (Kuba, Piotrek, Kasjan, Tomek i Kamil) nie tylko uczestniczyli w konferencjach, ale również  spróbowali swoich sił w konkursach. Zdobyli również nagrody -  książki o tematyce informatycznej. Nasi uczniowie uważają, że tego typu przedsięwzięcia, są bardzo ciekawe i umożliwiają pogłębienie wiedzy i umiejętności zawodowych. Zachęcają innych do udziału w następnych edycjach.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 następna > ostatnia >>

Strona 6 z 7