Projekty informatyczne

W 2012 roku Zespół Szkól Technicznych nawiązał współpracę z Lubelskim Stowarzyszeniem Specjalistów IT. Dzięki naszemu absolwentowi Panu Piotrowi Pietrasowi od kilku lat młodzież z naszej szkoły ma możliwość udziału w  projektach, szkoleniach i konferencjach organizowanych przez liderów grupy Microsoft, obecnie działających w grupie KUL.NET na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Nasi uczniowie w ramach współpracy będą mieli takze możliwość udziału w praktykach.

Celem wspolpracy jest podnoszenie kwalifikacji naszych uczniów z dziedziny IT (Information Technology)


 Praktyka w Microsoft - szansą na rozwój umiejętności informatycznych
Wpisany przez BW   
piątek, 06 czerwca 2014 09:09

Uwaga uczniowie Zespołu Szkół !!!

Jeśli interesują Cię nowe technologie, swoją przyszłość wiążesz z dziedziną IT -  masz szansę pogłębić swoje zainteresowania podczas wakacyjnej praktyki w Microsoft. Dla pięciu  naszych uczniów, zarówno z technikum jak i liceum jest możliwość uczestniczenia w praktyce one-line organizowanej przez firmę Microsoft. Nie musisz mieć dużej wiedzy z programowania - wystarczy komputer, łącze Internetowe, trochę czasu i możesz rozpocząć swoją przygodę z programowaniem.

Wszystkich zainteresowanych zapraszam do Pani Bożeny Wyroślak do dnia 10.06.2014

 
CHECK IT KONFERENCJA INFORMATYCZNA
Wpisany przez BW   
wtorek, 29 kwietnia 2014 09:55

Uwaga młodzi Informatycy

Przed Wami kolejna szansa na pogłębienie wiedzy z dziedziny IT. Interesujesz się nowymi technologiami? Lubisz programować? Chcesz nauczyć się tworzyć gry komputerowe? Zdecyduj się na udział w konferencji informatycznej  12 maja w Lubelskim Parku Naukowo-Technologicznym! CHECK IT! To wydarzenie skierowane przede wszystkim do uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Zapraszamy zarówno fanów informatyki i nowych technologii, jak i osoby, którym świat informatyki nie jest jeszcze do końca znany. Spróbujemy odkryć emocjonujące oblicze IT i pokazać, że kodowanie może być nie tylko świetną zabawą, ale też i sposobem na zawodową przyszłość.

Więcej informacji na stronie http://checkit.lublin.eu./

Uczniowie z Zespołu Szkół zainteresowaniu udziałem w konferencji proszeni są o zgłoszenie się do Pani B. Wyroślak do dnia 30.04.2014  oraz zalogowanie się na to wydarzenie pod adresem http://panel.checkit.lublin.eu/

 
Junior IT Day
Wpisany przez BW   
środa, 05 marca 2014 10:37

Junior IT Day to pierwsza konferencja skierowana do uczniów szkół średnich oraz osób zainteresowanych nowoczesnymi technologiami.

Zakres tematyczny spotkania to przede wszystkim programowanie, bazy danych oraz wirtualizacja. Gwarantujemy, iż którzy Ci, którzy chcą poszerzyć swoją wiedzę, nie będą zawiedzeni. Tematyka przeznaczona jest zarówno dla osób, które dopiero wkraczają w świat technologii, jak również dla bardziej zaawansowanych. Konferencja jest znakomitą okazją do dyskusji, zdobycia wiedzy, poznania wybitnych specjalistów z całej Polski.

Konferencja odbędzie się 18 marca w godzinach od 8:00 do 15:00 w Lublinie, Wydział Biotechnologii, Katolicki Uniwersytet Lubelski  ul. Konstantynów 1 I

Ze szkoły będzie organizowany wyjazd zainteresowanej młodzieży. Chętnych uczniów proszę o zgłoszenie się do Pani  Bożeny Wyroślak do 7.03.2014 (piątek).

Zachęcam do udziału w tym ciekawym wydarzeniu.

Osoby, które chcą wziąć udział w Junior IT Day musza się zarejestrować.

Nie zwlekaj, zarejestruj się już dzisiaj.

STRONA DO REJESTRACJI

Program konferencji
 
IT Academic Day
Wpisany przez BW   
niedziela, 15 grudnia 2013 15:15

15 uczniów z naszej szkoły uczestniczyło w konferencji informatycznej  "IT Academic Day", która odbyła się 10 grudnia w Instytucie Biotechnologii na KUL. Była to kolejna szansa dla młodych informatyków z ZS na pogłębienie swojej wiedzy informatycznej. Podczas "IT Academic Day" uczniowie z technikum i liceum brali udział w wykładach prowadzonych przez specjalistów z IT. Oczywiście dużym zainteresowaniem cieszyła się strefa gier Kinect-Party. Odbył się tam prawdziwy bój o pierwsza nagrodę - Nokie Lumia 625. Cieszymy się, że w rywalizacji najlepszym okazał się uczeń naszej szkoły Przemek, który w finale "znokałtował" w walce bokserskiej swojego przeciwnika. Gratulujemy jemu i tym, którym udało się zdobyć nieco mniejsze nagrody (myszki, długopisy itp).

Więcej…
 
Uwaga pasjonaci nowych technologii i programowania
Wpisany przez BW   
wtorek, 19 listopada 2013 21:42

Pierwsze spotkanie grupy Junior.NET odbędzie się w Lublinie na KUL w środę 20.11.2013 o godzinie 16.00 i będzie trwało do 17.30.

Zajęcia odbędą się na Katolickim Uniwersytecie Lubelskimi na wydziale Matematyki, Informatyki i Architektury Krajobrazu, który swoją siedzibę ma na ul. Konstantynów 1H.

Spotkanie poprowadzi Konrad Tomczyk, lider grupy Lublin oraz prezes koła naukowego informatyków na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim.

 
Uwaga pasjonaci nowych technologii i programowania
Wpisany przez BW   
sobota, 16 listopada 2013 12:37

Młodzi programiści przed wami niepowtarzalna szansa na rozwój swoich zainteresowań programistycznych.

Z inicjatywy  koła naukowego informatyków na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim powstaje grupa młodych programistów  w ramach której będą prowadzone zajęcia dla uczniów liceów oraz szkół technicznych. I ty masz szansę, całkowicie za darmo,   uczestniczyć w zajęciach, które obejmują zakres nauki programowania na Windows Phone 8 i Windows 8, w języku C# i C++ , X(a). Kurs odbywa się od podstaw, a więc masz szanse nauczyć się programować, nawet jeżeli na razie nie znasz żadnego języka programowania. To również szansa  na poznanie środowiska młodych informatyków działających na KUL, współpracujących z Microsoft, których już niejednokrotnie mieliśmy okazję spotkać, czy to na szkoleniach prowadzonych w szkole w poprzednich latach, czy podczas ostatniej konferencji informatycznej w Lublinie.

Pierwsze spotkanie grupy Junior.NET odbędzie się w Lublinie na KUL w środę 20.11.2013 o godzinie 16.00 i będzie trwało do 17.30. Spotkanie poprowadzi Konrad Tomczyk, lider grupy Lublin oraz prezes koła naukowego informatyków na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim.

Szczegółowe informacje

Zainteresowanych, proszę o kontakt z P. Bożeną Wyroślak.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 następna > ostatnia >>

Strona 5 z 7