Projekty informatyczne

W 2012 roku Zespół Szkól Technicznych nawiązał współpracę z Lubelskim Stowarzyszeniem Specjalistów IT. Dzięki naszemu absolwentowi Panu Piotrowi Pietrasowi od kilku lat młodzież z naszej szkoły ma możliwość udziału w  projektach, szkoleniach i konferencjach organizowanych przez liderów grupy Microsoft, obecnie działających w grupie KUL.NET na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Nasi uczniowie w ramach współpracy będą mieli takze możliwość udziału w praktykach.

Celem wspolpracy jest podnoszenie kwalifikacji naszych uczniów z dziedziny IT (Information Technology)


 IT Academic Day 2015-zaproszenie
Wpisany przez BW   
poniedziałek, 16 listopada 2015 13:40

Wszystkich pasjonatów nowych technologii zapraszamy na kolejna edycję IT Academic Day.  Konferencja odbędzie się 26 listopada 2015 roku o godzinie 8.00 w Auli Instytutu Biotechnologi (ul. Konstantynów 1 i ) w Lublinie.

Zakres tematyczny wydarzenia to przede wszystkim programowanie, rozwiązanie chmurowe, drony, drukarki 3D.Tematyka przeznaczona jest zarówno dla osób, które dopiero wkraczają w świat technologii, jak również dla bardziej zaawansowanych. Konferencja jest znakomitą okazją do dyskusji, zdobycia wiedzy, poznania wybitnych specjalistów z całej Polski oraz kontakt z ludźmi, którzy na co dzień mają styczność z branżą informatyczną.  Uczestnicy mają okazję do wymiany własnych spostrzeżeń, poznania poszczególnych filarów związanych z branżą IT oraz rozpoczęcia kreowania własnej ścieżki w dziedzinie informatyki.

To już trzecia konferencja IT Academic Day, w której nasi uczniowie mają szanse uczestniczyć. Jeśli jesteś zainteresowany udziałem w tym wydarzeniu  zgłoś się do P. Bożeny Wyroślak - zgłoszenia przyjmowane do dnia 19.11.2015.

Więcej…
 
LDI- Lubelskie Dni Informatyki 2015
Wpisany przez Aneta Sadlak   
wtorek, 12 maja 2015 09:11

Dnia 22 kwietnia 2015r. pod czujnym okiem pani Małgorzaty Fiuk oraz pana Marka Wawrzyniaka wraz z reprezentacją młodzieży ZS wybraliśmy się na Lubelskie Dni Informatyki. Po raz kolejny grupa KUL.NET  zorganizowała jedną z największych konferencji na Lubelszczyźnie. Tegoroczna, ósma edycja była dla nas wielkim zaskoczeniem. Oprócz interesujących wykładów m.in. na temat języków programowania, a także dronów  i drukarek 3D, czekały na nas warsztaty - część praktyczna. Jak co roku przygotowana była strefa rozrywki, w której każdy mógł spróbować swoich sił. Na uczestników LDI czekały liczne konkursy, zabawy oraz nagrody. W ramach „umysłowego odpoczynku” organizatorzy zadbali o relaks i doskonałą zabawę. Na zewnątrz czekały na nas zachwycające rozgrywki sportowe, a były to: mecz bumper ball, gigantyczne piłkarzyki (graczami byli uczestnicy LDI) oraz ścianka wspinaczkowa.  Gorąco zachęcamy wszystkich do udziału w podobnych zjazdach i wykładach. Nowinki technologiczne i postęp informatyczny to jest to co otacza nas na co dzień, rzeczy z którymi mamy styczność teraz i w przyszłości, dlatego warto rozwijać się w tym kierunku.

Z niecierpliwością czekamy na kolejną konferencję LDI!!!

 
Lubelskie Dni Informatyki
Wpisany przez BW   
środa, 08 kwietnia 2015 11:56

Czy chcesz poszerzyć swoja wiedzę, dowiedzieć się jak prężnie rozwija się lubelski rynek IT, spędzić czas w gronie specjalistów oraz pasjonatów branży IT i dobrze się przy tym bawić?

 

Już 22 kwietnia 2015 Lubelskie Dni Informatyki!

Tradycją naszej szkoły stało się uczestnictwo młodzieży, pasjonatów nowych technologii w konferencjach informatycznych w Lublinie. Tym razem zapraszam zainteresowanych uczniów do udziału w konferencji w ramach Lubelskich Dni Informatyki. Spotkanie co prawda skierowane jest przede wszystkim do studentów, oraz pracowników branży informatycznej, ale jestem pewna, że młodzież z ZS z zainteresowaniem będzie uczestniczyć zarówno w wykładach jaki i w części warsztatowo – praktycznej i mimo trudnych tematów da sobie radę.

Zainteresowanych uczniów proszę o zgłaszanie się na organizowany wyjazd na konferencje do Pani B.Wyroślak. Po potwierdzeniu chęci uczestnictwa w konferencji należy zarejestrować się na wydarzenie na stronie LDI

Więcej…
 
II edycja konferencji informatycznej Check IT
Wpisany przez BW   
poniedziałek, 16 lutego 2015 10:17

Uwaga młodzi informatycy, uwaga maturzyści zainteresowani kierunkiem studiów związanym z informatyką!

3 marca 2015 w Lublinie w Lubelskim Parku Naukowo-Technologicznym odbędzie się II edycja konferencji CHECK IT!

Przed Wami kolejna szansa na pogłębienie wiedzy z dziedziny IT. To wydarzenie skierowane przede wszystkim do uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Konferencja ma na celu pogłębienie wiedzy uczestników z zakresu innowacji technologicznych oraz zapoznanie uczniów z oferta edukacyjną studiów informatycznych oferowanych przez lubelskie uczelnie wyższe.

W programie zaplanowano wiele prelekcji, prezentacji i warsztatów, prowadzonych przez studentów kół naukowych oraz specjalistów z branży IT. Między innymi przewidziane są prelekcje na temat bezpieczeństwa w sieci informatycznej, tworzenia gier komputerowych oraz ścieżek kariery w branży IT. Dodatkowo uczestnicy będą mieli możliwość udziału w interaktywnych warsztatach m. in. na temat druku 3D, robotyki oraz grafiki komputerowej.

Rejestracja oraz szczegółowe informacje na temat konferencji znajdują się na stronie www.checkit.lublin.eu. Przewidujemy możliwość udziału w całym wydarzeniu lub też zapisy na poszczególne warsztaty. Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc o uczestnictwie w warsztatach decydować będzie kolejność zgłoszeń. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Uczniowie z Zespołu Szkół zainteresowani udziałem w konferencji proszeni są o jak najszybsze zgłoszenie się do Pani B. Wyroślak do dnia 18.02.2015  oraz zalogowanie się na to wydarzenie pod adresem http://panel.checkit.lublin.eu/ i zapisy na warsztaty (ilość miejsc na warsztatach ograniczona).

 
Pasjonaci nowych technologii na konferencji IT Academic Day
Wpisany przez BW   
wtorek, 16 grudnia 2014 14:45

27 listopada 2014 odbyła się kolejna edycja konferencji IT Academic Day zorganizowana przez Grupę KUL.NET. Mimo, że konferencja skierowana była głównie do środowiska akademickiego i biznesowego nie zabrakło na niej pasjonatów nowych technologii z ZS. Tym razem udział w konferencji wzięło 21 uczniów, w tym aż  8 pierwszoklasistów. Ideą konferencji było pogłębienie  wiedzy na temat rozwiązań technologicznych oraz nowości panujących na rynku IT. Cieszy fakt, że nasi uczniowie skorzystali z możliwości poszerzania własnych horyzontów poprzez udział w prelekcjach wybitnych specjalistów z branży informatycznej oraz przedstawicieli firm. Wykłady dla młodych informatyków z ZS nie były łatwe, ale wysiłek umysłowy mieli okazję odreagować podczas pokazu dronów, prezentacji drukarki 3D czy zabawy w strefie gier. Dwóch naszych uczniów podczas głównego konkursu dostało się do ścisłego finału. Rywalizację zakończyli tylko (i aż) na trzecim i czwartym miejscu.

 
Konferencja IT Academic Day
Wpisany przez BW   
piątek, 14 listopada 2014 11:20

alt

Już 27 listopada 2014 kolejna edycja bezpłatnej konferencji IT Academic Day organizowanej przez Grupę KUL.NET!

Przed uczniami naszej szkoły kolejna szansa na pogłębienie wiedzy z dziedziny IT. Interesujesz się nowymi technologiami? Lubisz programować? Chcesz odkryć emocjonujące oblicze IT, posłuchać prelekcji specjalistów i pasjonatów informatyki, porozmawiać z przedstawicielami firm z branży IT - zdecyduj się na udział w konferencji informatycznej. Wykłady prowadzone prze specjalistów IT, skierowane głównie do studentów informatyki,  nie są dla uczniów szkoły średniej  łatwe, ale na pewno bardzo interesujące.

Uczniowie z Zespołu Szkół zainteresowani udziałem w konferencji proszeni są o zgłoszenie się do Pani B. Wyroślak do dnia 18.11.2014  oraz zalogowanie się na to wydarzenie pod adresem:

http://codeguru.geekclub.pl/kalendarium/podglad-wydarzenia/it-academic-day-kulnet,10341

Uczniowie niemający konta na geekclub.pl przed zapisaniem się na wydarzenie IT Academic Day (Przycisk WEŹ UDZIAŁ-po prawej stronie) muszą się zarejestrować.


Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 następna > ostatnia >>

Strona 4 z 7