Nowy projekt "Język angielski – Twoja szansa"
Wpisany przez D.Plandowska   
wtorek, 07 czerwca 2011 09:58

Od nowego roku szkolnego w naszym Liceum zaczynamy nowy Projekt zatytułowany: „Język angielski – Twoja szansa”.

W ramach Programu ENGLISH TEACHING wygraliśmy konkurs Small Grants organizowany przez Polsko-Amerykańską Fundację Wolności (Autor i Fundator Programu) oraz Nidzicką Fundację Rozwoju NIDA (Realizator Programu).

Celem projektu jest wyrównywanie szans edukacyjnych młodzieży oraz zwiększanie zainteresowania uczeniem się języka angielskiego. Projekt jest nastawiony na umożliwienie aktywnego kontaktu młodzieży z żywym językiem angielskim - poza regularnymi zajęciami szkolnymi.

 

Projekt będzie polegał na zorganizowaniu dodatkowych lekcji z języka angielskiego, które będą prowadzone przez Anglika wykorzystując ciekawe i różnorodne metody nauczania. Zajęcia będą prowadzone w małych grupach dopasowanych do umiejętności językowych uczniów.

Prowadzone warsztaty będą formą kreatywnej i twórczej nauki, sprzyjającej poszerzaniu horyzontów, wiedzy o świecie oraz krzewieniu wrażliwości kulturowej wśród uczniów.

Na warsztatach uczniowie będą rozwijać umiejętności m.in. z zakresu:

 

  • pracy w zespole,
  • komunikacji,
  • radzenia sobie ze stresem,
  • kreatywności,
  • motywacji.

 

Zgłoszenia chętnych uczniów naszego LO przyjmuje p. Barbara Kramek – nauczyciel jęz. angielskiego i koordynator projektu.