Wspomnienia z pobytu w Słowenii
Wpisany przez I.Dziaduch & K.Szydłowski   
niedziela, 24 października 2010 12:45

“Pobyt w Słowenii wspominam z uśmiechem na twarzy. Życzliwość i otwartość tamtejszych mieszkańców zupełnie przerosła moje oczekiwania. Jestem wdzięczna p. Barbarze Kramek, dzięki której miałam możliwość zobaczenia tylu wspaniałych miejsc i poznania tylu fantastycznych ludzi.

Miastem, które szczególnie przypadło mi do gustu był Maribor, a także ogromna krasowa jaskinia "Postojnska Jama". Wielkim zaskoczeniem był dla mnie stopień znajomości języka angielskiego przez słoweńskich uczniów. Mogą być dumni z tego, co potrafią:) Wspaniale było także nawiązać kontakt i poznać kulturę kolegów i koleżanek aż z ośmiu krajów, które brały udział w projekcie. Najmilej wspominam pobyt u rodziny, u której mieszkałam. Nigdy wcześniej nie spotkałam tak życzliwych ludzi. Do dzisiejszego dnia utrzymujemy ze sobą kontakt :). Wyjazd uważam za bardzo udany.

Ilona Dziaduch

To był zimny i wietrzny dzień gdy rozpoczęliśmy naszą podróż. Bez słowa przebyliśmy podróż do Warszawy, która pokryta była śniegiem. Po półtoragodzinnym locie przybyliśmy do Ljubljany. Na lotnisku spotkaliśmy uśmiechniętą grupę z Cypru. Wszystkie smutki zniknęły natychmiast – wiedzieliśmy, że nic nie zepsuje nam tej przygody.

Podczas pobytu nauczyliśmy się wielu piosenek z innych krajów partnerskich i poznaliśmy wielu fantastycznych ludzi, których nie sposób wymienić. Nigdy nie zapomnę miejsc które tam zwiedziliśmy. Mówiąc szczerze przed tą wizytą niewiele wiedziałem o Słowenii. Teraz wiem, że jest to bardzo otwarty, przyjazny kraj z fantastycznymi ludżmi i wspaniałym krajobrazem.

Moją wielką wdzięczność kieruję do tych nauczycieli i wszystkich ludzi, którzy pomogli w organizacji tego spotkania. To była świetna okazja do polepszenia swoich umiejętności językowych i odkrycia innych kultur. Gdy tylko będę miał możliwość wzięcia udziału w podobnym programie bez wahania zrobię to.

Kamil Szydłowski