ZST w gronie Szkół Nowej Technologii
Wpisany przez BW   
niedziela, 23 października 2011 10:44

ZST dołączył  do grona 500 szkół realizujących projekt  firmy Microsoft i WSiP mający na celu popularyzację wśród uczniów i nauczycieli nowych technologii. Projekt Szkoła Nowych Technologii jest częścią międzynarodowego programu Microsoft Partners in Learning, znanego w Polsce pod lokalną nazwą Partnerstwo dla przyszłości. W ramach projektu w szkole będzie prowadzonych szereg bezpłatnych szkoleń - warsztatów prowadzonych przez trenerów z Microsoftu. Wszystkich zainteresowanych uczniów prosimy o kontakt z Panią B.Wyroślak (pracownia 29)

 

Szkoła Nowych Technologii to niepowtarzalna szansa dla uczniów:

  • szkolenia z najnowszych technologii – Windows Phone,HTML5, Kinect, Windows Live
  • bezpłatny dostęp legalnego oprogramowania, w szczególności narzędzi developerskich (m.in. dostęp do programu DreamSpark: korzystający z niego uczeń może pobrać potrzebne oprogramowanie (Windows Phone Dev Tools), założyć konto w MarketPlace i zarabiać na swoich pomysłach)
  • możliwość wzięcia udziału w konkursie technologicznym dla młodzieży

W ramach projektu nauczyciele poznają nowoczesne narzędzia umożliwiające prowadzenie atrakcyjnych zajęć – zgodnie z duchem reformy edukacji oraz wymogami skomputeryzowanego świata XXI wieku. W cyklu bezpłatnych szkoleń i warsztatów, prowadzonych przez trenerów Microsoft Sp.zo.o i ekspertów w dziedzinie e-nauczania, zdobywają też wiedzę o nowych trendach w edukacji, m.in.: internetowych platformach edukacyjnych, programach dla szkół (DreamSpark, Live@EDU, ITAcademy), najnowszym rozporządzeniu MEN o obowiązkowych elektronicznych podręcznikach.

Więcej informacji na stronie www.microsoft.com