Tricking-sport mało znany
Wpisany przez BW   
środa, 19 października 2011 15:45

Tricking jest nieformalną nazwą stosunkowo nowego sportu łączącego sztuki walki, gimnastykę i breakdance. Ma na celu stworzenie estetycznie połączenie salt, kopnięć i obrotów.Tricking zawiera wiele różnych ruchów jak backflip z gimnastyki, 540 kick z taekwondo, butterfly twist z Wushu i double leg z Capoeira. Tricking można rozpoznać poperzez mocne kopnięcia, złożone szarpnięcia i skręty ciała. Jego wysoce stylizowane ruchy wyróżniają go spośród sztuk walki. Człowiek uprawiający tricking nazywany jest "trickster" lub "tricker".

W odróżnieniu od wielu sportów tricking nie ma formalnych zasad, przepisów i reguł. Nie posiada organów zarządzających trickingiem, który by go regulował. Trickerzy mogą wykonywać każdy rodzaj ekstremalnego manewru nazywając go sztuczką (trick), chociaż istnieją charakterystyczne, ogólnie przyjęte, ruchy. Niektórzy (szczególnie ci, którzy odkrywają tricking przez Internet) mają tendencję do nauki łatwych i popularnych tricków (np. 540 Kick, Aerial i Backflip), po których uczą się coraz trudniejszych.

Tym niewątpliwie trudnym, ale ciekawy sportem interesuje się Kuba Maciaszek. Na fotkach godne podziwu wyczyny Kuby.

Powrót do okna głównego Moje hobby