Akrobatyka rowerowa
Wpisany przez BW   
wtorek, 27 września 2011 19:49

Wielu naszych uczniów sport ekstremalny, jakim niewątpliwie jest akrobatyka rowerowa, traktuje bardzo serio. Wiele godzin treningu w poniatowskim skateparku daje niesamowite efekty. Dla nich rower stał się wspaniałym sprzętem do wykonywania bardzo efektownych ewolucji.

 

Akrobacje rowerowe – to odmiana kolarstwa uprawiana na różnego rodzaju rowerach, których wspólną cechą jest nie tyle pokonywanie dystansu, ile wykonywanie rozmaitych ewolucji.

Trial - dyscyplina, w której celem jest pokonanie trudnego odcinka (np. skały, schody, poręcze) na specjalnym rowerze.

Dirt jumping - polega na wykonywaniu skoków i w ich trakcie różnych ewolucji w powietrzu (np. obrót o 360°, obrót do tyłu przez plecy, wyprostowanie ciała podczas lotu - superman, obrót kierownicy o 360°, zdjęcie nóg z pedałów, zdjęcie rąk z kierownicy , puszczenie się roweru i ponowne złapanie go po wybiciu się z odpowiednio ukształtowanych ziemnych wyskoczni o różnych kształtach i rozmiarach.

Bunnyhop (króliczy skok) jest to nazwa podskoku na rowerze wyczynowym. Polega on na wyrwaniu mocno kierownicy do góry i wypchnięciu jej do przodu co powoduje oderwanie się tylnego koła od podłoża.

Vert to forma jazdy polegająca na pokonywaniu przeszkód w skateparku (np. rampa), w określonym limicie czasu

Flatland polega na robieniu akrobacji na płaskim, dużym, najlepiej asfaltowym terenie. W ramach tej dyscypliny wykonuje się różne triki stojąc na pedałach lub napędzając koło pocierając nogą o oponę. Charakterystyczna jest budowa roweru - obecnie większość rowerów do flatlandu nie posiada hamulców wcale lub posiada jedynie przedni.


 

 

Czekamy na fotki od miłośników akrobatyki rowerowej. Na początek fotka Alana i link do jego filmu na youtube

(http://www.youtube.com/watch?v=lc11Q1EcKvE)Powrót do okna głównego Moje hobby