Zespół muzyczny - historia

Początki zespołu są ściśle związane z początkiem szkoły. Już w latach 70-tych  zostały zakupione instrumenty m.in gitary, perkusja, nadające zespołowi ton mocnego uderzenia, chociaż w zamierzchłych latach grało się również na  akordeonie i na trąbce. Opiekunem wówczas był pan Włodzimierz Hermanowicz. Dzięki staraniom pani  pedagog Małgorzaty Wójcikowskiej zasponsorowano keyboard, który służy do dzisiaj.

Rewolucję w brzmieniu zespołu wprowadził pan Leszek Kramek, wyłączając z jego składu perkusję. Profesor Kramek jest od 2001 roku opiekunem, po odejściu na emeryturę pana Hermanowicza. Mocnym wsparciem dla zespołu jest udział pana Pawła Gębki, którego solówki na gitarze wywołują zachwyt  kolegów nauczycieli i uczniów. Solistów doraźnie wspierają również pani Agnieszka Kocoń i pan Lech Kamiński.

Bez udziału grających artystów każda szkolna uroczystość nie miałaby racji bytu. Repertuar jest zawsze dostosowany do okoliczności, czy to zacny Dzień Edukacji, czy nabożne kolędowanie, czy frywolne Walentynki lub Dzień Kobiet, czy wreszcie wytęsknione powitanie wakacji. Kiedy trzeba zespół bierze się ostro do pracy i ćwiczy do upadłego, aby wypaść jak najlepiej przed swoją publicznością. Niewątpliwym gwarantem powodzenia jest to,  że pan profesor Kramek, członek zespołu Arcybractwo Muzyczne, nie tylko kieruje szkolnym zespołem, ale również występuje razem z nim, zachwycając swym głębokim głosem o ogromnej skali.

Trudno dzisiaj odtworzyć wszystkie występy i wymienić wszystkich uczniów, którzy występowali w zespole. Z ostatnich lat w pamięci naszej społeczności pozostaną liderzy: Ziutek , czyli Mariusz Michalak, Marek Maciąg oraz dwie piękne i utalentowane dziewczyny: Iwona Kucharczyk i Ola Żywicka. Brawurowe wykonanie utworu Józek, nie daruję ci tej nocy w interpretacji Iwony, dedykowane panu dyrektorowi, przeszło do historii szkoły.

Początki lat 2000 to zespół, który   tworzyli: Paweł Godzwon, Kamil Lolo i Łukasz Szczepkowicz-gitara, Darek Pinkiewicz–klawisze, Annna Pałka, Katarzyna  Śpiewak, Daniel Piłat – śpiew, Wioleta Jakubczyk i Justyna Soboń–chórek. 
Kandydatek do chórku, spośród których wyłonią się przyszłe gwiazdy mamy więcej, są to: Emilia Krzyżewska, Emilia Pomorska, Ilona Gałecka, Barbara Kocoń, Katarzyna Czajka i Justyna Gogół.

cd historii  szukaj w linku Działalność 
informacji z działalności tego roku w Aktualności Zespołu