Dzień Dawcy
Wpisany przez Pedagog   
niedziela, 27 października 2019 19:58

16 nowych osób zarejestrowanych w banku potencjalnych Dawców krwi i komórek macierzystych, to wynik jaki uzyskaliśmy podczas tegorocznego Dnia Dawcy, który odbył się 23 października na terenie szkoły i w przedszkolu.

Nasi wolontariusze już od wczesnych godzin porannych zachęcali rodziców dzieci z Miejskiego Przedszkola w Poniatowej do udziału w rejestracji, którą prowadziliśmy od godziny 14:00.

 

Najpierw odbyła się rejestracja na terenie szkoły. Niestety w tym roku było niewielu odważnych uczniów, którzy chcieliby zostać Dawcami. Oczywiście szansa, aby nim zostać jest niewielka, ale decyzja o rejestracji już w tym momencie musi być odpowiedzialna i świadoma. Być może niektórzy potrzebują więcej czasu na podjęcie takiej decyzji.

Liczba zarejestrowanych osób jest bardzo istotna, ale dla nas liczy się także liczba uczniów zaangażowany w prowadzenie akcji. I tu jak zwykle mamy powody do zadowolenia, bo  możemy liczyć na naszą wrażliwą i bezinteresowną młodzież.  Bardzo dziękuję Anicie, Oli, Julce z klasy LO2, Julce i Gabrysi z klasy LO1b oraz  Dawidowi, Julce B.,  Zuzi, Julce W., Miłoszowi, Julce Sz., Michałowi z klasy LO3 za poświęcony czas, za cierpliwe i wytrwałe prowadzenie całej procedury podczas rejestracji.

Dziękuję również dyrekcji i nauczycielom Miejskiego Przedszkola za udostępnienie nam miejsca na prowadzenie rejestracji i zachęcanie rodziców do zarejestrowania się w bazie DKMS.