Lubelskie Dni Informatyki 2019
Wpisany przez ZS Express $ Wiola Łata   
wtorek, 23 kwietnia 2019 22:21

 

W dniu 13 kwietnia 2019 r. w Lubelskim Parku Naukowo-Technologicznym odbyła się konferencja informatyczna LDI. Wydarzenie organizowane jest już od 2007 roku w Lublinie przez grupę KUL.NET oraz Koło Naukowe Informatyków, działające przy Wydziale Matematyki, Informatyki i Architektury Krajobrazu Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II. Od roku 2015 Współorganizatorem wydarzenia jest również Lubelski Park Naukowo Technologiczny.

Jest to największe wydarzenie IT w Polsce wschodniej, na którym mogą spotkać się specjaliści branży informatycznej, studenci, oraz przedstawiciele firm z lubelskiego rynku informatycznego. W ramach konferencji odbył się szereg prelekcji, konkursów i warsztatów z zakresu informatyki oraz prezentacje specyfikacji największych firm informatycznych z całej Polski. Wśród tegorocznych uczestników znaleźli się uczniowie naszej szkoły, ponadto byliśmy jedyną szkołą średnią uczestniczącą w wydarzeniu. Mieliśmy okazję zaprezentować stanowisko z robotami, drukarką 3D i z jej wytworami. Nasze stanowisko cieszyło się zainteresowaniem wielu uczestników konferencji.