Check IT`2019
Wpisany przez ZS Express   
wtorek, 05 marca 2019 21:02

5 marca 2019 roku uczniowie naszego technikum jak co roku wzięli  udział w jednym z największych wydarzeń informatycznych, czyli w konferencji  Check IT. Wydarzenie było zorganizowane przez Urząd Miasta Lublin w ścisłej współpracy z informatycznymi kołami naukowymi działającymi na lubelskich uczelniach wyższych, organizacjami informatycznymi oraz specjalistami z branży IT. Konferencja skierowana była przede wszystkim do uczniów szkół ponadgimnazjalnych oraz nauczycieli informatyki.

Poza udziałem w szeregu prelekcji przez cały dzień mieliśmy  szansę zgłębiać wiedzę z zakresu nowych technologii na warsztatach, dowiedzieć się wszystkiego o studiowaniu kierunków informatycznych w Lublinie czy też spróbować swoich możliwości w salonie gier komputerowych. Nasza szkoła miała okazję zaprezentować stanowisko ze skonstruowanymi przez koło mechatroniczne robotami, drukarką 3D i  jej wytworami. Dużym zainteresowaniem cieszył się proces powstawania wydruków 3D. Nasze stanowisko cieszyło się popularnością wśród wielu uczestników konferencji.