Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę
Wpisany przez Pedagog   
wtorek, 04 grudnia 2018 10:32

Akcja charytatywna Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę jest organizowana już od 25 lat. Wolontariusze z Zespołu Szkół biorą w niej udział od ponad dziesięciu lat.

Zawsze w listopadzie kiedy wiele osób zastanawia się, jak zorganizować Święta wolontariusze podejmują działania, aby pomóc tym, dla których przygotowanie wspólnego, rodzinnego spotkania jest trudne ze względów finansowych. W tym roku to sobota 24 listopada była dniem życzliwości dla wszystkich, którzy potrzebują pomocy. Jak zwykle nasi uczniowie nie zawiedli. Do udziału w akcji zapisało się 13 wolontariuszy i 28 przyjaciół akcji. Zachęcaliśmy kupujących już od godziny 8.00 do wrzucania produktów o przedłużonym okresie przydatności do oznaczonych koszy, odwzajemniając się szczerym uśmiechem i naklejką „słoneczkiem”.

Jest tylu życzliwych ludzi, że nie trzeba było specjalnych słów zachęty, aby ofiarowali coś potrzebującym. Dla wielu przykład młodych ludzi (naszych wspaniałych wolontariuszy), którzy mimo wolnej soboty z zaangażowaniem wypełniali swój „dyżur”, był wystarczającym „motywatorem”, aby   wziąć udział w ogólnopolskim pomaganiu.

 

Wszystkim wolontariuszom i przyjaciołom akcji bardzo dziękujemy za wzorową postawę, za okazaną wrażliwość serca na potrzeby innych ludzi. Mamy nadzieję, że w kolejnych akcjach na rzecz potrzebujących znów będziemy mogli na nich liczyć.