Lubelskie Dni Informatyki 2018
Wpisany przez Maciej W   
czwartek, 24 maja 2018 21:31

W dniu 19 maja 2018 roku, uczniowie z naszej szkoły kolejny raz brali udział w Konferencji Informatycznej organizowanej w Lubelskim Parku Naukowo-Technologicznym. Tym razem była to XI Edycja Lubelskich Dni Informatyki organizowanej przez Koło Naukowe Informatyków KUL.

Pomimo wczesnej pory wyjazdu, wzięło w niej udział wielu pasjonatów informatyki. Podobnie jak na innych tego rodzaju konferencjach, w których braliśmy udział, oprócz grupy która brała udział w warsztatach i wykładach, możemy wyróżnić kilku uczniów którzy reprezentowali Zespół Szkół na specjalnie przygotowanym do tego stoisku w strefie rozrywki.

 

Konferencja rozpoczęła się o godzinie 8:30 i trwała do godzin popołudniowych. Przez cały ten czas, uczniowie brali udział w licznych wykładach, a do najciekawszych należały: „Programista i pieniądze”, „Jak nie robić gier? Krótka historia o tym, co bym zrobił gdybym wtedy wiedział to co wiem teraz.” i wiele innych. Przerwy między wykładami były okazją do porozmawiania z przedstawicielami firm, nie tylko lokalnych ale również wielkich „gigantów” i poszerzenia swojej wiedzy dotyczącej wymagań pracodawców oraz warunków pracy w dziedzinie IT.

Nie można zapomnieć również o stoisku, które jak zwykle cieszyło się dużym zainteresowaniem wśród uczestników. Tradycyjnie już znajdowały się na nim roboty, w tym robot podający ulotki, oraz drukarka 3D. Podczas prezentacji robotów i drukarki, spotkaliśmy wielu pasjonatów tych technologii. Była to więc doskonała okazja do wymiany doświadczeń i promowania Zespołu Szkół na arenie województwa lubelskiego. Wśród doświadczonych uczestników, znaleźli się również tacy, którzy pierwszy raz mogli zobaczyć na żywo proces druku ale i modelowania modeli 3D.

Jak zwykle bywa na tego rodzaju konferencjach, obecne są media, które promują wydarzenie na skalę ogólnopolską. Tradycją niemal już jest fakt, że na każdej konferencji, na której jesteśmy obecni, przedstawiciel naszej szkoły udziela krótkiego wywiadu, prezentując stoisko. Tak było i tym razem. Stoisko można było obejrzeć w sobotnim wydaniu Panoramy Lubelskiej.

Lubelskie Dni Informatyki to wyjątkowe wydarzenie, które powinno znaleźć się w kalendarzu każdego pasjonata nowych technologii czy dziedziny IT. To spotkania z przedstawicielami tej branży, a więc i również do zaprojektowania swojej ścieżki kariery.