Wakacyjne staże zawodowe
Wpisany przez BW   
niedziela, 05 listopada 2017 16:02

20 naszych uczniów z technikum w ramach projektu „Nowoczesna Szkoła zawodowa szansą dla rozwoju powiatu” w okresie wakacji uczestniczyło w miesięcznym stażu zawodowym. Staże odbywały się u lokalnych przedsiębiorców: WentworthTech Sp.z.o.o., Pawtrans Holdind Sp.z.o.o., Metalton G.Olchawski SP.J., Orzeł S.A.  

Praktyki, które nasi uczniowie odbyli, to nie tylko ich pierwsze zetknięcie się z rynkiem pracy, nie tylko szansa na zarobienie pieniędzy. To również pierwsze zderzenie wyobrażenia o zawodzie z rzeczywistością. Możliwość obserwacji osób wykonujących daną profesję i uświadomienie sobie, nad czym jeszcze należy popracować; jakie obowiązki będzie musiał wykonywać w przyszłości i czy tego właśnie chce. To szansa na połączenie zdobytej wiedzy z praktyką, sprawdzenie tego, co umieją w działaniu. To także rozwijanie kompetencji miękkich, niezwykle wysoko cenionych na rynku pracy: komunikatywności, punktualności, współpracy, organizacji czasu.

 

Udział w takim stażu to dla naszych uczniów większe szanse w przyszłości na rynku pracy, to szansa na zdobycie konkretnych umiejętności, których udział w zajęciach szkolnych niestety nie daje. Dlatego bardzo dziękujemy w/w przedsiębiorcom za umożliwienie stażu wakacyjnego w swojej firmie.

Dla uczniów, którzy nie zakwalifikowali się w tym roku na staż mamy dobrą wiadomość. W przyszłe wakacje również będziemy organizować płatny staż wakacyjny.