Młodzi pasjonaci z ZS na Festiwalu Startup w Lublinie
Wpisany przez M.Fiuk   
niedziela, 23 października 2016 21:53

20 października 2016 roku grupa uczniów z naszej szkoły uczestniczyła w Festiwalu Start Up na Wydziale Informatyki Uniwersytetu Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie. To było zupełnie nowe doświadczenie dla młodych informatyków, które stworzyło im możliwość zaprezentowania innym działania drukarki 3D i pokazu zaprogramowanych przez siebie robotów. Siedmiu chłopców: Maciej Wicha, Kamil Nowak, Rafał Kazimierczak, Dawid Sola, Arkadiusz Józefczak, Mateusz Kamieniarz, Kacper Grudzień pod opieką pani Małgorzaty Fiuk przedstawiło swoje zainteresowania i pasje. Nasi młodzi informatycy byli bardzo dobrze przygotowani pod względem merytorycznym i praktycznym. W dowód uznania dla ich pracy, grupa została zaproszona do wzięcia udziału w takim festiwalu w przyszłym roku.

Oto relacja z festiwalu jednego z uczestników Macieja Wichy z LO.

Naszą szkołę reprezentowaliśmy na dwóch stoiskach: pierwszym z nowym nabytkiem, czyli drukarką 3D, natomiast drugim z robotami, które od lat cieszą się zainteresowaniem zarówno dzieci jak i dorosłych.

W czasie trwania tego wydarzenia, mieliśmy wiele okazji aby pochwalić się posiadaną wiedzą z dziedziny budowania robotów oraz tworzenia modeli 3D i eksploatacji drukarki 3D. Uczestnicy festiwalu byli zdumieni, że jesteśmy dopiero uczniami szkoły ponadgimnazjalnej, a posiadamy tak dużą wiedzę w tym zakresie. Był to również czas, aby wymienić się doświadczeniami ze studentami, którzy mieli już styczność z tą technologią.

Oczywiście największą popularnością wśród wydrukowanych modeli, cieszyła się „ruchoma rybka”, którą musieliśmy wydrukować, aby udowodnić, że nie jest ona składana, ale w całości wyjęta z drukarki.

Równie dużym zainteresowaniem cieszyły się roboty, które składane były przez naszych kolegów. Największą popularność zdobył jak zawsze sympatyczny robo-pies, który momentami nie chciał opuścić nowo poznanych ludzi, jak również robot układający kostkę Rubika.

Mieliśmy ogromną satysfakcję, że mogliśmy opowiadać uczestnikom festiwalu o naszych stoiskach i znajdujących się na nich urządzeniach. Poszerzaliśmy swoją i ich wiedzę. Festiwal był dla nas bardzo ciekawym przeżyciem. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku również będziemy mieli okazję uczestniczyć w tak wspaniałym wydarzeniu, jakim był Festiwal Start Up.


 

Dziękujemy Radzie Rodziców za pokrycie kosztów wyjazdu do Lublina.