Lubelska konferencja informatyczna Check IT
Wpisany przez BW   
poniedziałek, 01 lutego 2016 09:29

Uwaga młodzi fascynacji nowych technologii !

15 marca 2016 roku na terenie Lubelskiego Centrum Konferencyjnego w Lublinie (ul. Artura Grottgera 2) odbędzie się trzecia edycja jednej z największych  lubelskich konferencji informatycznych Check IT.

Konferencja Check IT skierowana jest do uczniów szkół ponadgimnazjalnych.  Wydarzenie ma na celu pogłębianie wiedzy uczestników z zakresu IT i innowacji  technologicznych oraz zapoznanie uczniów z ofertą edukacyjną studiów  informatycznych oferowanych przez lubelskie uczelnie wyższe.

Szczegółowe informacje na temat konferencji  znajdują się na stronie www.checkit.lublin.eu Obowiązuje wcześniejsza rejestracja na konferencję i warsztaty (wymagane jest aby  każdy z uczestników zarejestrował się indywidualnie na stronie internetowej  wydarzenia). Z uwagi na ograniczoną ilość miejsc na warsztaty, o uczestnictwie  decydować będzie kolejność zgłoszeń. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny

Osoby zainteresowanie wyjazdem, zorganizowanym przez szkołę, zapraszam do p. B. Wyroślak (ilość miejsc ograniczona)

PROGRAM

W programie  przewidzianych jest wiele prelekcji, prezentacji i warsztatów, prowadzonych przez  studentów należących do informatycznych kół naukowych oraz specjalistów z branży  IT. Między innymi przewidziane są wykłady na temat ścieżek kariery w branży IT,  zastosowania informatyki w innych branżach, nauki programowania oraz  bezpieczeństwa w sieci informatycznej. Uczestnicy będą także mieli możliwość udziału  w interaktywnych warsztatach na temat druku 3D, robotyki, budowy strony internetowej w Wordpress oraz grafiki komputerowej (Adobe Photoshop CoreIDrawX7). Całość wydarzenia uświetnią  pokazy dronów, robotów, okularów Oculus Rift, drukarek 3D i wiele innych atrakcji.