Lubię otaczać się samochodami retro
Wpisany przez BW   
czwartek, 09 kwietnia 2015 08:52

Karol był uczniem naszego technikum w latach 2010-2014. Wybrał zawód technik informatyk, ale informatyka nie stała się jednak jego pasją.  Natomiast bez reszty pochłonęło go zbieranie modeli samochodów retro. Świat samochodowy w jego pokoju wprowadza nas w niezwykły klimat. Na ścianach cała masa zdjęć, obrazków, plakatów, na półkach pełna gama modeli. To zainteresowanie wyczuwa się także podczas rozmów z Karolem - każdy temat sprowadza się do jednego - samochody.

Chcesz poznać zainteresowania Karola? Przeczytaj wywiad opublikowany w 2 numerze gazetki szkolnej "Podławek" w 2013 roku.

Od kiedy interesujesz się samochodami?

Od 7 roku życia jest to moją pasją. Już jako dziecko potrafiłem rozpoznać marki samochodów przejeżdżających obok mnie. Wielu moich rówieśników wiedziało tylko jaki to kolor, ja już wtedy nazywałem „po imieniu” poszczególne marki.

Czy bardziej fascynują Cię nowe, czy stare pojazdy?

Zdecydowanie stare – tylko one mają duszę, nowe są tego pozbawione. Samochody retro mają swój klimat, mimo że nie osiągały oszołamiających prędkości.

Jaka marka najbardziej Ci się podoba?

Z pewnością najlepiej wyglądały samochody przedwojenne takie jak stare BMW. Ale z tych nowocześniejszych podoba mi się Polonez. Dla innych nie jest to może jakaś rewelka, ale dla mnie ma on to coś. Jest to samochód, który można tuningować według własnego uznania, np. zmienić silnik, zmodernizować wnętrze, zmienić „sylwetkę”.

Jaki samochód chciałbyś mieć?

Fiata 125p

Mówisz poważnie czy żartujesz? Dlaczego właśnie ten model?

Mówię całkowicie poważnie. Dlaczego? Przede wszystkim ze względów ekonomicznych, za niewielkie pieniądze mogę mieć niezłą zabawę. Dla mnie największą frajdą jest tworzenie czegoś nowego przy zachowaniu „starych fundamentów” i nienaruszonej duszy, a poza tym – jest pojemny jak na moje wymagania.

Dziękuję za rozmowę i życzę Ci powiększania kolekcji o nowe modele.

(BW)