Lubelskie Dni Informatyki
Wpisany przez BW   
środa, 08 kwietnia 2015 11:56

Czy chcesz poszerzyć swoja wiedzę, dowiedzieć się jak prężnie rozwija się lubelski rynek IT, spędzić czas w gronie specjalistów oraz pasjonatów branży IT i dobrze się przy tym bawić?

 

Już 22 kwietnia 2015 Lubelskie Dni Informatyki!

Tradycją naszej szkoły stało się uczestnictwo młodzieży, pasjonatów nowych technologii w konferencjach informatycznych w Lublinie. Tym razem zapraszam zainteresowanych uczniów do udziału w konferencji w ramach Lubelskich Dni Informatyki. Spotkanie co prawda skierowane jest przede wszystkim do studentów, oraz pracowników branży informatycznej, ale jestem pewna, że młodzież z ZS z zainteresowaniem będzie uczestniczyć zarówno w wykładach jaki i w części warsztatowo – praktycznej i mimo trudnych tematów da sobie radę.

Zainteresowanych uczniów proszę o zgłaszanie się na organizowany wyjazd na konferencje do Pani B.Wyroślak. Po potwierdzeniu chęci uczestnictwa w konferencji należy zarejestrować się na wydarzenie na stronie LDI

 

Lubelskie Dni Informatyki to bezpłatna konferencja IT organizowana od 2007 roku w Lublinie przez grupę KUL.NET oraz Koło Naukowe Informatyków, działające przy Wydziale Matematyki, Informatyki i Architektury Krajobrazu Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II. LDI od lat jest największym wydarzeniem IT po wschodniej stronie Wisły, o czym świadczy sukces ubiegłorocznej edycji i ogromne zainteresowanie wśród uczestników.

Lubelskie Dni Informatyki to gwarancja prestiżowego poziomu i szerokiej gamy tematów, co wyróżnia naszą konferencję na tle podobnych wydarzeń. LDI to także idealne miejsce na integrację prężnie rozwijającego się rynku informatycznego na Lubelszczyźnie.

Tegoroczna, ósma edycja odbędzie się 22 kwietnia w Lubelskim Parku Naukowo –  Technologicznym przy ul. Dobrzańskiego 3 w Lublinie w ramach Dni Lubelskiej Wyżyny IT. Jej głównym celem jest zgromadzenie w jednym miejscu siły intelektualnej i potencjału tkwiącego w lubelskim sektorze IT.

Kwietniowe wydarzenie odbywa się według stałego schematu, jednak również podczas tegorocznej edycji przygotowaliśmy kilka nowości. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom uczestników w tym roku kładziemy większy nacisk na część warsztatowo - praktyczną.
Również strona Lubelskich Dni Informatyki przeszła gruntowną przemianę. Od teraz za jej pośrednictwem będziemy tworzyć społeczność LDI! Udostępnione zostało forum, które zgromadzi w jednym miejscu organizatorów, prelegentów oraz uczestników konferencji. Rozwiązanie to, będzie szczególnie pomocne przy udostępnianiu przez specjalistów prezentacji z prelekcji, zaś uczestnikom umożliwi zadawanie pytań odnośnie przedstawionego materiału.
W tym roku Lubelskie Dni Informatyki są wspierane przez lubelskie Grupy .NET Politechniki Lubelskiej oraz Uniwersytetu Marii Curie - Skłodowskiej, co zwiększy zasięg wydarzenia wśród lubelskiej społeczności akademickiej.

Zakres tematyczny

 • programowanie,
 • technologie mobilne,
 • open source,
 • bezpieczeństwo w IT,
 • testy penetracyjne i automatyczne,
 • robotyka i mechatronika (drony, drukarki 3D),
 • inżynieria,
 • sztuczna inteligencja,
 • zarządzanie projektami (Agile, Scrum)
 • i wiele innych

 

Plan konferencji

Podobnie jak w zeszłym roku, gospodarzem wydarzenia jest Lubelski Park Naukowo - Technologiczny.
Konferencja Lubelskie Dni Informatyki 2015 będzie przebiegała w następującej kolejności:

 

 • rejestracja uczestników,
 • ceremonia rozpoczęcia konferencji,
 • szereg wykładów i warsztatów podzielonych przerwami,
 • ogłoszenie zwycięzców konkursów i rozdanie nagród,
 • oficjalne zakończenie konferencji.

Uczestnicy Lubelskich Dni Informatyki będą mieli do dyspozycji Aulę Główną, a także Salę Warsztatową oraz Salę Rozwoju.

 • Aula Główna (ilość miejsc: 450) – ceremonia otwarcia konferencji, 6 paneli wykładowych, rozstrzygnięcie konkursów i rozdanie nagród oraz oficjalne zakończenie konferencji,
 • Sala Warsztatowa (ilość miejsc: 50) – wyposażona w stanowiska komputerowe, przeznaczona do zajęć praktycznych prowadzonych przez ekspertów (około 120 minut każdy),
 • Sala Rozwoju (ilość miejsc: 50) – sesje z trenerami kompetencji miękkich (około 60 minut każdy),
 • Hol Górny – punkty informacji, rejestracji oraz social media, stoiska firm partnerskich, strefa cateringowa, ścianka promująca wydarzenie (możliwość zrobienia zdjęć, które następnie wysyłane zostaną na podany e-mail),
 • Hol Dolny – Strefa Rozrywki (konsole XBOX Kinect, Playstation 4), Strefa Retro, challenge programistyczny prowadzony przez firmę partnerską, Oculus Rift, drukarki 3D,
 • Strefa przed obiektem – catering, strefa odpoczynku, mobilny punkt poboru krwi, różne atrakcje ,
 • Patio – prezentacja dronów.

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia relacji z poprzedniej edycji Lubelskich Dni Informatyki!

Koniecznie śledźcie stronę LDI! Niedługo pojawią się pierwsze konkursy online