Młodzi detektywi z ZS
Wpisany przez D. Rachwał   
środa, 25 czerwca 2014 13:14

UWAGA!!! W galerii dodano nowe zdjęcia z warsztatów. Zachęcamy do obejrzenia jak uczniowie z ZS radzili sobie z metodami stosowanymi w kryminalistyce.

Dzisiaj tzn. 24.06.2014 nasi uczniowie mieli okazję uczestniczyć w niecodziennych warsztatach  kryminalistycznych. W zajęciach prowadzonych przez dwie rezolutne wolontariuszki z Wolontariatu Studenckiego „PROJEKTOR” wzięli udział uczniowie klasy I i II LO. Po krótkim szkoleniu teoretycznym mieli szansę  doskonalić  praktyczne umiejętności z zakresu zabezpieczania śladów na miejscu zdarzenia, a wszystko to pod pilnym okiem ”ekspertów”. Dzięki zajęciom zarówno uczniowie, jak i uczestniczący w warsztatach nauczyciele dowiedzieli się, że dla jak najszybszego ustalenia okoliczności zdarzenia i zatrzymania przestępców ważne jest  dokładne zidentyfikowanie i zabezpieczenie wszystkich śladów przed zniszczeniem. Uczestnicy zapoznali się ze specyfiką poszczególnych śladów kryminalistycznych ujawnianych na miejscu zdarzenia i możliwościami ich badania. Tworzyli portret pamięciowy i psychologiczny przestępcy. Na krótką chwilę wszyscy przenieśliśmy się do dziewiętnastowiecznego Londynu, by wraz z Sherlockiem Holmsem rozwikłać pewną tajemniczą sprawę.

Zajęcia spotkały się z dużym zainteresowaniem. Dziękujemy Paniom Monice i Marlenie za ciekawe przeprowadzenie warsztatów, za dużą aktywizację młodzieży. Mimo tak młodego wieku obie Panie wykazały się dużym talentem pedagogicznym. Liczymy na dalszą współpracę i równie ciekawe zajęcia z innych dziedzin.