IT Academic Day
Wpisany przez BW   
niedziela, 15 grudnia 2013 15:15

15 uczniów z naszej szkoły uczestniczyło w konferencji informatycznej  "IT Academic Day", która odbyła się 10 grudnia w Instytucie Biotechnologii na KUL. Była to kolejna szansa dla młodych informatyków z ZS na pogłębienie swojej wiedzy informatycznej. Podczas "IT Academic Day" uczniowie z technikum i liceum brali udział w wykładach prowadzonych przez specjalistów z IT. Oczywiście dużym zainteresowaniem cieszyła się strefa gier Kinect-Party. Odbył się tam prawdziwy bój o pierwsza nagrodę - Nokie Lumia 625. Cieszymy się, że w rywalizacji najlepszym okazał się uczeń naszej szkoły Przemek, który w finale "znokałtował" w walce bokserskiej swojego przeciwnika. Gratulujemy jemu i tym, którym udało się zdobyć nieco mniejsze nagrody (myszki, długopisy itp).

 

Wykłady głownie skierowane do studentów kierunków informatycznych lubelskich uczelni, mimo  przekazywanych treści o dużym stopniu trudności,  wzbudziły duże zainteresowanie naszych uczniów. Udział w ITAD to był doskonały sposób na zdobycie najbardziej aktualnej wiedzy dotyczącej programowania z wykorzystaniem nowoczesnych narzędzi i języków dostarczonych przez firmę Microsoft. Tematyka spotkań obejmowała zagadnienia przeznaczone dla wszystkich, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę w barwnym świecie technologii Microsoft, jak i tych już bardziej doświadczonych, którzy chcą poszerzyć swoją wiedzę.

Tematyka wykładów:

  • Keynote, IT - ciągła rewolucja - Tomasz Wiśniewski, Microsoft
  • Imagine Cup, Jak zostać finalistą - Jakub Hossa, Microsoft Student Consultant
  • Tomasz Wiśniewski - Windows Azure Mobile Services w aplikacji Windows 8 i Windows Phone, Microsoft
  • Z technologią pośród chmur - Salesforce, Michał Zieńkowski Britenet
  • Wzorce CQRS i DDD w praktyce - Adrian Kruk, ALTKOM
  • Zainwestuj w przyszłość czyli jak zaistnieć w Inkubatorze - Krzysztof Hołubowicz, Inkubator Technologiczny
  • Użyteczność i User Experience - zawracanie głowy - Bartosz Dobrowolski, Billenium
  • Zunifikowana komunikacja w firmie - Sławomir Kowalski, SII

Konferencja prowadzona była profesjonalnie. Wykłady bardzo ciekawe, chociaż dla naszych uczniów dosyć trudne. Cieszymy się, że wśród organizatorów tak ważnego i interesującego wydarzenia  byli nasi absolwenci: Piotr Mańkowski, Marcin Ziółkowski, Artur Piłat  i oczywiście Piotr Pietras - lider grupy KUL.NET.

Dziękujemy organizatorom za zaproszenie na konferencję uczniów z ZS oraz miłą niespodziankę, poczęstunek -pyszną pizzę, która niewątpliwie wzmocniła nasze fizyczne siły,  nadwątlone czasem trwania spotkania (od 7:00 -wyjazd z Poniatowej do 18:30 - koniec konferencji).