Uczniowie z ZS na konferencji informatycznej
Wpisany przez BW   
sobota, 16 listopada 2013 10:55

13 listopada 2013 roku 15 uczniów z naszej szkoły  uczestniczyło w ogólnopolskiej konferencji informatycznej Microsoft Innovation Summit w Lublinie na wspólnym obiekcie Inkubatora Technologicznego i Lubelskiego Parku Naukowo-Technologicznego.

Udział w konferencji był szansą dla naszych uczniów na pogłębienie wiedzy informatycznej, zapoznanie się z najnowszymi trendami w rozwoju technologii IT, zapoznanie się z ofertami pracy w branży informatycznej, a także na dobrą zabawę w strefie gier Xbox i Kinect, czy zdobycie nagród w wielu konkursach informatycznych.

 

Uczniowie mieli okazje brać udział w wykładach prowadzonych przez wybitnych polskich programistów:

  • Świat urządzeń, serwisów i użytkowników - jak tworzone są aplikacje w czasach, w których grzechotka ma swój mikroprocesor? - Tomasz Kopacz
  • Zaprogramuj Internet - fascynująca droga po możliwościach -  Marcin Borecki
  • Nie wystarczy że działa... Kilka słów o roli UX w rozwiązaniach informatycznych - Konrad Mizak, Jakub Budzyński
  • Za darmo i całym zespołem? Wskocz w chmurę z TFService! - Grzegorza Rycaj

Wykłady, skierowane głównie do studentów kierunków informatycznych, dla naszych uczniów z klas 2 i 3 technikum informatycznego nie były łatwe. Nie mniej jednak sposób prowadzenia wykładu, komunikatywność wykładowców spowodowały, że przekazywane treści, mimo że nie do końca zrozumiałe przez uczniów, zaciekawiły młodych informatyków z ZS w Poniatowej.

Podczas konferencji swoje stoiska prezentowały również firmy informatyczne, których obecność zwiększyła rangę wydarzenia. Uczniowie mieli okazję zapoznać się z bogatą ofertą pracy dla specjalistów z branży informatycznej. Zaskoczeni byli, jak bardzo na rynku pracy poszukiwani są programiści. Mimo, że na razie jeszcze za wcześnie, aby którykolwiek z naszych uczniów skorzystał z takiej oferty, to na pewno dla wielu, zapotrzebowanie na informatyków będzie motywacją do tego, aby zgłębiać wiedzę i planować swoje dalsze kształcenie właśnie w tym kierunku.

Dodatkową atrakcją przedsięwzięcia była możliwość zabawy w strefie gier Xbox i Kinect. Szczególną aktywnością wykazali się Rafał i Radek, którzy maksymalnie wykorzystywali swoje umiejętności w różnych grach komputerowych.

Podczas konferencji mieliśmy również okazję spotkać absolwentów Technikum w Poniatowej, którzy bardzo ciepło wspominali lata szkolne. Cieszy fakt, że nasi byli uczniowie nie tylko uczestniczyli w konferencji, ale również pomagali w jej obsłudze.

Warto również nadmienić, że trzech naszych uczniów P. Dziaduch, A. Migora, F. Kiraga uczestniczyli w organizacji konferencji pod opieką absolwenta szkoły Pana Piotra Pietrasa, któremu po raz kolejny dziękujemy za zaangażowanie we współpracę miedzy naszą szkołą a informatykami z lubelskiej grupy Microsoft.

Mam nadzieję, że udział w konferencji informatycznej dla uczniów to dopiero początek przygody z programowaniem. Już wkrótce kolejna okazja do rozwijania wiedzy IT. Zapraszamy do udziału w szkoleniach grupy młodych programistów Junior.NET w Lublinie.