Oficjalna Strona Zespołu Szkół w Poniatowej
IX Konkurs Recytatorski Prozy Stefana Żeromskiego o „Złotą Różę”
Aktualności
Wpisany przez GChabucka   
poniedziałek, 25 listopada 2019 21:33

W dniu 20.11.2019 r. w Nałęczowskim  Ośrodku Kultury odbył się  IX Konkurs Recytatorski Prozy Stefana Żeromskiego o „Złotą Różę” zorganizowany przez Muzeum Lubelskie w Lublinie, Oddział Muzeum Literackiego w Nałęczowie, Filię Muzeum Stefana Żeromskiego.

Konkurs przypadający w 155. rocznicę urodzin pisarza adresowany był do dzieci i młodzieży. Wzięło w nim udział ponad 30 uczniów szkół podstawowych i średnich z województwa lubelskiego. Recytatorzy prezentowali fragmenty wybranych utworów Stefana Żeromskiego ze szczególnym uwzględnieniem opisów przyrody polskiej lub wiersze poświęcone pisarzowi (uczniowie klas 1-3).

Zespół Szkół w Poniatowej w tym konkursie reprezentowały Weronika Kołosińska i Aleksandra Pawlik – uczennice pierwszej klasy Liceum Ogólnokształcącego im. Marszałka Józefa Piłsudskiego. Naszym recytatorkom należą się wyrazy uznania, a szczególnie Weronice Kołosińskiej, która zdobyła II miejsce. Gratulujemy umiejętności interpretowania tekstu, wyrażania swoich emocji i dzielenia się z innymi własnym widzeniem świata.

 
ZS Express Nr 18
Aktualności
Wpisany przez M. W.   
wtorek, 19 listopada 2019 19:51

Nowy numer gazetki szkolnej.

Zapraszamy do czytania ZS Express Nr 18.

 
Lekcje z ZUS
Aktualności
Wpisany przez Wiola Łata   
wtorek, 19 listopada 2019 09:03

Wiedza o ubezpieczeniach społecznych jest niezbędna młodym ludziom, którzy niebawem wkroczą na rynek pracy. Dlatego młodzież naszej szkoły miała okazję uczestniczyć w Projekcie „Lekcje z ZUS”, który realizowany jest w szkołach już od 2013 roku. Dzięki zajęciom dowiedzieliśmy się dlaczego warto się ubezpieczać i na jakie świadczenia możemy liczyć, gdy płacimy składki. Poznaliśmy także podstawy polskiego systemu emerytalnego, dzięki któremu możemy zadbać o swoją przyszłość. Lekcje zachęciły nas do wzięcia udziału w Olimpiadzie Wiedzy o ZUS. Etap szkolny odbędzie się 2 grudnia i mamy nadzieję, że będziemy mogli spróbować swoich sił na kolejnym szczeblu.

 
23 Jesienny Konkurs Recytatorski
Aktualności
Wpisany przez Karolina Pytlak, kl. LO1ab   
niedziela, 17 listopada 2019 19:36

Dnia 8 listopada 2019 roku w Opolskim Centrum Kultury odbył się 23. Jesienny Konkurs Recytatorski „Pamiętajcie o ogrodach” . Temat konkursu odsyłał nas do świata przyrody. Wobec nieodwracalnych zmian grożących katastrofą ekologiczną, rośnie świadomość o znaczeniu przyrody. Coraz częściej tęsknimy za kontaktem z naturą, jej surowym pięknem, nieskażonym ludzką ręką.

W konkursie tym naszą szkołę reprezentowali uczniowie klas pierwszych: Weronika Mastalerz, Aleksandra Pawlik, Karolina Pytlak i Cyprian Kot. Uczniowie recytowali wiersze między innymi Wisławy Szymborskiej i Leopolda Staffa zgodne z tematyką konkursu. Wszyscy otrzymali dyplomy z podziękowaniem, a Karolina Pytlak za wyróżnienie nagrodzona została książką.

 
Konkurs Wiedzy o Prawie Pracy i BHP „Poznaj swoje prawa w pracy”
Aktualności
Wpisany przez ZS Express   
piątek, 15 listopada 2019 19:22

Julia Radzik i Patrycja Wróbel laureatami etapu szkolnego

12 listopada po raz pierwszy w naszej szkole odbył się konkurs dotyczący zagadnień związanych z prawami pracy i bhp.  Uczestniczyło w nim 16 uczniów, byli to uczniowie klas T1ab, T1b, T3a i T2a. Zadaniem uczestników było rozwiązanie testu składającego się z 25 pytań.

wyniki konkursu
 
Olimpiada Innowacji Technicznych i Wynalazczości
Agendy szkolne
Wpisany przez Marek Wawrzyniak   
wtorek, 12 listopada 2019 07:29

 

Wszyscy zainteresowani udziałem w Olimpiadzie Innowacji Technicznych  i Wynalazczości proszeni są o zgłoszenie do p. M. Wawrzyniaka do dnia 15 listopada 2019 (piątek).

 
„Przestrzeń from Facebook”
Aktualności
Wpisany przez Pedagog   
niedziela, 03 listopada 2019 18:22

29 października kolejna klasa miała możliwość uczestniczyć w warsztatach prowadzonych już od ubiegłego roku szkolnego w ramach programu Rozwój Kompetencji Cyfrowych.

Zajęcia w klasie T2a prowadziły Panie Monika i Ola z Fundacji Sempre a Frente współpracujące od kilku lat z naszą szkołą.

Warsztaty „Przestrzeń from Facebook” umożliwiły uczniom zdobycie wiedzy i umiejętności z obszarów:

  • Marketing społecznościowy
  • Innowacje
  • Bezpieczeństwo w sieci
  • Obecność w sieci
  • Sztuczna Inteligencja.

 

Więcej…
 
Szkoła Pamięta
Aktualności
Wpisany przez KKramek   
sobota, 02 listopada 2019 12:53

"Nie umiera ten, kto pozostaje w sercach i pamięci żywych."

"Szkoła pamięta" to akcja, za pośrednictwem której Ministerstwo Edukacji Narodowej, zachęcało dzieci i młodzież do upamiętnienia ważnych wydarzeń i postaci. Minister Dariusz Piontkowski powiedział, że "chciałby uwrażliwić młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu, społeczności."

W ramach akcji klasa LO 1B wraz z wychowawczynią Katarzyną Kramek-Mazur udała się do miejsc poświęconych pamięci ofiarom istniejącego tu niemieckiego obozu pracy. Wspominaliśmy też zmarłych profesorów naszej szkoły.

 
Wycieczka klasy T1ab do Elektrowni
Aktualności
Wpisany przez M. Wiśniewska   
czwartek, 31 października 2019 21:34

W dniu 24.10.2019 r. uczniowie klasy T1ab pod opieką pani Małgorzaty Wiśniewskiej i pana Marka Wawrzyniaka wzięli udział w wycieczce przedmiotowej do Elektrowni w Świerżach Górnych niedaleko Kozienic. Uczniowie, po zapoznaniu się ze specyfiką funkcjonowania zakładu produkcyjnego oraz z procesem wytwarzania energii elektrycznej w elektrowni węglowej,  obejrzeli hałdy węgla przeznaczone do produkcji prądu elektrycznego, ciągi odsiarczania spalin, ogromne kotły i spalarnie węgla kamiennego, generatory prądu elektrycznego, ciągi schładzania maszyn oraz spust wody poprodukcyjnej do Wisły.

Więcej…
 
Pielgrzymka maturzystów
Aktualności
Wpisany przez Julia Boćkowska   
środa, 30 października 2019 05:50

Zgodnie z wieloletnią tradycją co roku uczniowie klas maturalnych naszej szkoły jeżdżą na Jasną Górę prosić Matkę Boską o łaski i pomoc w zdaniu matury. Tak było i w tym roku...

W dniu 12 października odbyła się pielgrzymka do Częstochowy dla młodzieży, która w tym roku zdaje egzamin dojrzałości. W wycieczce wzięło udział 30 osób z klas maturalnych naszej szkoły oraz liczna grupa nauczycieli, na czele z Panią Dyrektor.

Więcej…
 
ZS Express Nr 17
Aktualności
Wpisany przez M. W.   
poniedziałek, 28 października 2019 21:13

Nowy numer gazetki szkolnej.

Zapraszamy do czytania ZS Express Nr 17.

 
Dzień Dawcy
Agendy szkolne
Wpisany przez Pedagog   
niedziela, 27 października 2019 19:58

16 nowych osób zarejestrowanych w banku potencjalnych Dawców krwi i komórek macierzystych, to wynik jaki uzyskaliśmy podczas tegorocznego Dnia Dawcy, który odbył się 23 października na terenie szkoły i w przedszkolu.

Nasi wolontariusze już od wczesnych godzin porannych zachęcali rodziców dzieci z Miejskiego Przedszkola w Poniatowej do udziału w rejestracji, którą prowadziliśmy od godziny 14:00.

Więcej…
 
Dzień Edukacji Narodowej
Aktualności
Wpisany przez Julia Pietras   
wtorek, 22 października 2019 11:38

Dnia 11 października 2019 r. w naszej szkole odbył się apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Przygotował go Samorząd Uczniowski pod opieką p. Iwony Zalewskiej-Cebrykow, p. Joanny Domaszewskiej oraz p. Małgorzaty Fiuk. Apel rozpoczął się piosenką „Nothink Else Matters” wykonaną przez szkolny zespół muzyczny pod przewodnictwem p. Pawła Gębki. Krótko po tym oficjalną część rozpoczęło przywitanie wszystkich gości i ślubowanie klas I.

Główną atrakcją części artystycznej był „Pokaz Mody Nauczycielskiej”, który w niesamowicie zabawny sposób przedstawiony był przez naszych uczniów. Zostały zaprezentowane kreacje między innymi dla nauczycieli języka polskiego i matematyki. Nie zabrakło również stroju dla bibliotekarza!

Następnie na ręce Pani Dyrektor uczniowie z klasy II LO w imieniu całej społeczności szkolnej złożyli najserdeczniejsze życzenia i  wręczyli kwiaty w podziękowaniu za trud i ciężką pracę.

Wszyscy przygotowujący apel zostali nagrodzeni gromkimi brawami.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 następna > ostatnia >>

Strona 6 z 9

Strefa nauczyciela

Mikrofonem i Hantlą

Projekty aktualnie realizowane

Współpraca z UMCS

Projekt Erasmus+ praktyki

Klub Szkół UNICEF

Organ prowadzacy

Starostwo Opolskie

www.opole.lublin.pl

Zainteresowania uczniów

Nasi parterzy

Liczba gości

Naszą witrynę przegląda teraz 200 gości