Oficjalna Strona Zespołu Szkół w Poniatowej
Warsztaty z programowania - PixBlocks
Projekty ZS
Wpisany przez BW   
środa, 18 grudnia 2019 09:53

Kolejne działanie rozwijające u uczniów zainteresowania informatyczne a w szczególności programistyczne już za nami.

Tym razem gościliśmy w szkole Panią Dominikę Chrzanowską z firmy EduLAB, która w bardzo interesujący sposób przeprowadziła krótkie warsztaty korzystania z platformy programistycznej PixBlocks. Jest to narzędzie dla młodych informatyki  zawierające kompleksowy kurs programowania w formie aplikacji komputerowej przygotowanej przez zespół specjalistów z Wydziału Matematyki i Informatyki UAM w poznaniu.

Uczniowie dowiedzieli się również jakie są korzyści korzystania z usług BNP Bank Polska S.A, który jest partnerem firmy EduLAB promującej naukę programowania wśród dzieci i młodzieży. Za możliwość przeprowadzenia warsztatów dziękujemy również Panu Piotrowi Pietrasowi inicjatorowi spotkania.

 

Więcej…
 
Gala stypendystów
Aktualności
Wpisany przez Pedagog   
środa, 18 grudnia 2019 09:48

W środę 11 grudnia  w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie odbyła się uroczysta gala wręczenia stypendiów w ramach  programu stypendialnego „Lubelska kuźnia talentów 2019-2021”.

Program skierowany jest do uczniów szczególnie uzdolnionych w zakresie przedmiotów zawodowych, którzy są mieszkańcami województwa lubelskiego lub uczą się w województwie lubelskim oraz w roku szkolnym 2019/2020 kontynuują naukę w szkołach zawodowych – w branżowych szkołach I stopnia i klasach zasadniczych szkół zawodowych, technikach i szkołach policealnych.

Wśród  500 - osobowej grupy stypendystów znaleźli się również uczniowie naszej szkoły: Wioleta Łata z kl. T3a, Michał Kuś z kl. T1a, Szymon Zakrzewski i Arek Rzedzicki z kl. T4a.  Wszyscy otrzymali listy gratulacyjne i upominki. Po części oficjalnej była krótka, ale jakże piękna część artystyczna w wykonaniu formacji tanecznej UDS w Lublinie.  Cała uroczystość odbywała się w Sali Operowej CSK, dzięki czemu miała podniosły charakter.

Gratulujemy wszystkim stypendystom i życzymy jeszcze lepszych ocen w obecnym roku szkolnym.

 
Mikołajki 2019
Aktualności
Wpisany przez ZS EXPRESS - Ola Goliszek   
piątek, 13 grudnia 2019 08:43

Jak co roku 6 Grudnia nasza szkołę odwiedził Św. Mikołaj. Szczególnie zainteresowany był kadrą nauczycielska. Wędrował od klasy do klasy i pytał uczniów czy nauczyciele w tym roku szkolnym byli grzecznie. Uczniowie dawali odpowiedzi twierdzące za co nauczyciele dostawali prezenty, jednak odpowiedź nie zawsze byla twierdząca więc w ramach odkupienia Mikołaj prosił o zaśpiewanie kolędy bądź powiedzenia wierszyka. Wszyscy świetnie poradzili sobie z zadaniem i dostali upominki. Zabawa była przednia. Mamy nadzieję że Mikołaj w przyszłym roku też o nas nie zapomni i przybędzie w odwiedziny.

Więcej…
 
Mikołajkowy turniej w piłce nożnej halowej
Sport
Wpisany przez ZS EXPRESS - Ola Goliszek   
piątek, 13 grudnia 2019 08:38

turniej mikolajkowyW naszej szkole 6 Grudnia odbyły się zawody sportowe zorganizowane z okazji Mikołajek. Udział brało w nich 7 drużyn; LO, T1a, T1b, T1ab, T2a, T3a, T4a. Drużyny zostały podzielone na 2 grupy. W 1 znajdowały się klasy: T1a, LO, T2a a w 2 grupie: T1b, T1ab, T3a, T4a. Cała szkoła kibicowała drużynowym. Wszyscy uczestnicy podeszli do gry profesjonalnie i przyjaźnie wobec siebie. Wszyscy świetnie się bawili jednak bez upadków się nie obyło, na szczęście to tylko powierzchowne obrażenia.Rywalizacja była zacięta jednak wygrać mogli tylko jedni. I miejsce zajęła klasa T4a, II miejsce T3a, zaś III miejsce LO. Drużyny w ramach gratulacji dostały dyplomy oraz drobne upominki. Było to nie zapomniane spotkanie najlepszych zawodników że szkoły.

 
Olimpiada Innowacji Technicznych i Wynalazczości
Agendy szkolne
Wpisany przez M. Wawrzyniak   
wtorek, 10 grudnia 2019 17:42

"Powiedz mi, a zapomnę, Pokaż mi, a zapamiętam, Pozwól mi zrobić, a zrozumiem" – Konfucjusz

W bieżącym roku szkolnym wzorem lat ubiegłych w naszej szkole odbywa się kolejna edycja Olimpiada Innowacji Technicznych i Wynalazczości. OITiW  to interdyscyplinarna olimpiada szkolna sprawdzająca kompetencje uczniów z zakresu innowacji i techniki.  Finał pisemny wyłaniający trzech reprezentantów naszej szkoły, którzy wezmą udział w etapie okręgowym Olimpiady Innowacji Technicznych i Wynalazczości odbył się 6 grudnia 2019. W rywalizacji szkolnej OITiW 2019/2020 wzięło udział 8 uczniów z naszej szkoły.  Do kolejnego etapu zakwalifikowali się: Radzik Julia, Dec Szymon i Michał Kuś. Osoby te będą reprezentować ZS Poniatowa na eliminacjach okręgowych w Lublinie które odbędą się na początku kwietnia 2019. Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Olimpiada rozwija pasję i kształtuje umiejętności samodzielnego zdobywania wiedzy podnosząc aktywność poznawczą młodzieży uzdolnionej. To decyduje o lepszym przygotowaniu uczniów do dalszego kształcenia, a tym samym wyznacza drogę do ścisłej współpracy z wyższymi uczelniami.

 
Udany start - VIII Powiatowa Olimpiada Wiedzy o HIV/AIDS
Aktualności
Wpisany przez Pedagog   
poniedziałek, 09 grudnia 2019 14:45

W czwartek 5 grudnia odbyła się VIII Powiatowa Olimpiada Wiedzy o HIV/AIDS, której organizatorami, jak co roku, byli- Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Opolu Lubelskim i Wydział Edukacji, Zdrowia i Sportu Starostwa Powiatowego w Opolu Lubelskim. Naszą szkołę reprezentowało czterech uczniów z klasy LO1b i T1a. Wszyscy uczestnicy rozwiązywali test składający się z 40 pytań typu otwartego i zamkniętego, jednokrotnego i wielokrotnego wyboru. Jak się okazało najlepiej z tymi trudnymi zadaniami poradzili sobie uczniowie z ZS zajmując pierwsze 4 miejsca.  Michał Kuś z klasy T1a zajął najwyższą lokatę, na II miejscu uplasował się Mirek Chabros z klasy LO1b, kolejne III miejsce zajęła Ola Goliszek z klasy T1a, a IV pozycję Julka Kubiś z klasy LO1b.

Więcej…
 
Na ścieżkach Europy - Wyjazdy zagraniczne uczniów Zespołu Szkół w Poniatowej
Projekt Erasmus +
Wpisany przez Barbara Kramek   
niedziela, 08 grudnia 2019 13:04

W naszej szkole od wielu lat realizowane są różne projekty unijne.

Ostatnio grupa uczniów i nauczycieli wróciła z kolejnej podróży zagranicznej do Francji. W ojczyźnie Moliera odbyło się Międzynarodowe Spotkanie szkół partnerskich projektu: „You are what you eat”, w ramach programu Erasmus Plus.

Była to już 25-ta podróż zagraniczna poniatowskiej młodzieży, zorganizowana przez Barbarę Kramek - nauczyciela jęz. angielskiego w naszej szkole.

Więcej…
 
Uwaga praktykanci
Informacje
Wpisany przez BW   
niedziela, 08 grudnia 2019 11:33

Uczniowie, którzy odbywają praktykę u pracodawcy w celu zaliczenia praktyki muszą dostarczyć następujące dokumenty:

  1. Zaświadczenie od pracodawcy, wraz z oceną
  2. Dziennik praktyk, podpisany przez pracodawcę
  3. Listę obecności

(wzory dokumentów w zakładce INFORMACJE)

Dokumenty należy dostarczyć do B.Wyroslak najpóźniej tydzień po zakończeniu praktyki

 
Mikołajkowe Nocowanie T1a
Aktualności
Wpisany przez H.Czarnota   
sobota, 07 grudnia 2019 14:58

6 grudnia to dzień Św. Mikołaja. Z tej okazji uczniowie klasy T1a w ramach integracji zespołu klasowego zdecydowali się na Mikołajkowe Nocowanie w szkole. O godzinie 19 zgromadzili się w korytarzu szkolnym przy sali nr 44, która tej nocy miała pełnić rolę bawialni, sali telewizyjnej oraz sypialni.  Towarzyszyły im Panie opiekunki: Halina Czarnota i Agnieszka Kocoń. Spotkanie rozpoczęło  się od prac porządkowych, bo trzeba było przygotować miejsce do wspólnej zabawy. Wychowawczyni w drodze do szkoły spotkała Św. Mikołaja, który przekazał jej swoją czapkę i drobne prezenciki dla uczniów. Jednakże, aby można było niespodziankę otrzymać, należało wykonać kilka zadań.

Więcej…
 
Warsztaty na temat systemu kontroli wersji GIT
Projekty ZS
Wpisany przez ZS Express & Jakub Rosiński   
czwartek, 05 grudnia 2019 23:13

3 grudnia mury naszej szkoły odwiedzili studenci Koła Naukowego Informatyków KUL Łukasz Szkwarek i Rafał Szuwalski. Przeprowadzili oni dla uczniów warsztaty na temat systemu kontroli wersji GIT. Dowiedzieliśmy się co to jest GIT oraz jakie ma zastosowanie, prezentacja GIT’a pokazała nam jak często wykorzystuje się go w firmach i w pracy z innymi programistami. W skrócie dzięki tego oprogramowania możemy wymieniać się z innymi użytkownikami swoimi fragmentami kodu oraz w jakiś sposób go ulepszać.

Więcej…
 
Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę
Agendy szkolne
Wpisany przez Pedagog   
czwartek, 05 grudnia 2019 10:17

Sobota 23 listopada była dniem uśmiechu i życzliwości. Ci, którzy wkładali do koszyków wolontariuszy zakupione produkty spożywcze, okazywali ogromną wrażliwość na sytuację materialną innych osób.  Wolontariusze odwzajemniali ten miły gest naklejkami z uśmiechniętym słoneczkiem., które symbolicznie oznacza uśmiech dziecka.

Bo właśnie ta Ogólnokrajowa Akcja Charytatywna „Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę” jest organizowana głównie z myślą o dzieciach.  Jest to wyjątkowy przedświąteczny czas i byłoby miło, gdyby wszystkie dzieci mogły otrzymać nawet najmniejszy prezent.  Dlatego wolontariusze z naszej szkoły tak chętnie uczestniczą w tej corocznej akcji. O wrażliwości młodzieży świadczy ich ogromne zaangażowanie i bardzo liczny udział-  14 wolontariuszy i 48 przyjaciół akcji.  Jesteśmy dumni z postawy naszych wychowanków. Bardzo dziękujemy wszystkim za poświęcony czas i otwartość na potrzeby drugiego człowieka.

 
Wycieczka klasy LO1a do Warszawy
Aktualności
Wpisany przez Anna Bieńko   
piątek, 29 listopada 2019 08:18

Dnia 21 listopada wybraliśmy się na wycieczkę do naszej pięknej stolicy. Wyjechaliśmy rano. Podróż nikomu się nie dłużyła, a w trakcie zajechaliśmy tradycyjnie do McDonalda. Pierwszym punktem programu było odwiedzenie Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. Po otrzymaniu audio przewodników zaczęliśmy zwiedzanie. Poznawaliśmy historię od średniowiecza aż do czasów współczesnych. Słuchając kolejnych ścieżek dźwiękowych i oglądając wystawy, makiety czy też niesamowite eksponaty dowiadywaliśmy się coraz więcej o kulturze, zwyczajach, i dziejach narodu żydowskiego, który osiedlił się na ziemiach polskich.

Więcej…
 
Uwaga uczniowie technikum - super serwis z arkuszami egzaminacyjnymi
Informacje
Wpisany przez BW   
środa, 27 listopada 2019 13:13

Zapraszamy wszystkich uczniów technikum do zapoznania się z nowo powstałym serwisem umożliwiającym wykonanie egzaminu zawodowego online na prawdziwych arkuszach egzaminacyjnych (prawie 3000 arkuszy ze wszystkich obszarów i kwalifikacji z lat 2014 - 2019).

Chcesz poćwiczyć przed egzaminem zaloguj się na stronę ZawodowyEgzamin.pl i wybierz interesującą cie kwalifikacje.

Pamiętaj im więcej testów rozwiążesz tym pewniejszy pozytywny wynik egzaminu zawodowego.


Link w sekcji INFORMACJE

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 następna > ostatnia >>

Strona 5 z 9

Strefa nauczyciela

Mikrofonem i Hantlą

Projekty aktualnie realizowane

Współpraca z UMCS

Projekt Erasmus+ praktyki

Klub Szkół UNICEF

Organ prowadzacy

Starostwo Opolskie

www.opole.lublin.pl

Zainteresowania uczniów

Nasi parterzy

Liczba gości

Naszą witrynę przegląda teraz 188 gości