Oficjalna Strona Zespołu Szkół w Poniatowej
Konkurs antytytoniowy
Aktualności
Wpisany przez Pedagog   
czwartek, 22 listopada 2018 19:30

Tradycyjnie, jak co roku Zespół Szkół nr 1 im. Stefanii Sempołowskiej w Puławach był organizatorem Wojewódzkiego Konkursu Antytytoniowego „Nikotynie – Nie!”. Była to już VIII edycja tego wydarzenia, w którym uczestniczymy od 7 lat. W tym roku wzięliśmy udział w dwóch kategoriach: teście wiedzy i formie teatralnej i w obydwu nasze uczennice zajęły drugie miejsca. W teście wiedzy wzięliśmy udział po raz pierwszy,  dlatego ucieszył nas wynik testu Weroniki Rodzik z klasy LO2, dzięki któremu zajęła drugie miejsce.

Więcej…
 
I Ty możesz uratować komuś życie
Agendy szkolne
Wpisany przez Pedagog   
czwartek, 22 listopada 2018 19:18

Dzień Dawcy Szpiku był organizowany w naszej szkole już po raz czwarty.

Od ubiegłego roku w ramach „Komórkomanii” organizowanej przez Lubelskie Kuratorium i Fundację  DKMS. Jak zwykle najpierw odbyła się akcja edukacyjno- informacyjna przeprowadzona wśród uczniów najstarszych klas (tylko osoby pełnoletnie mogą zarejestrować się do bazy potencjalnych dawców), a 18 października rejestracja. Poprzez akcję edukacyjno- informacyjną uświadamiamy uczniów, że dla wielu pacjentów cierpiących na choroby układu krwiotwórczego przeszczep szpiku, to jedyna szansa na przeżycie.

Więcej…
 
Obchody 100- lecia Odzyskania Niepodległości
Aktualności
Wpisany przez Wiola Łata   
czwartek, 22 listopada 2018 14:11

Narodowe Święto Niepodległości to dla Polaków jedno z najważniejszych świąt państwowych.  Po 123 latach zaborów – niewoli naznaczonych walką, cierpieniem i wysiłkiem wielu Polek i Polaków, nasz kraj odzyskał suwerenność. Od tego wydarzenia minęło sto lat i z tej okazji,  9 listopada 2018 roku w sali gimnastycznej odbył się uroczysty apel. Uroczystość rozpoczęła się odśpiewaniem o godzinie 11:11 czterech zwrotek hymnu państwowego. W ten sposób Nasza Szkoła włączyła się do akcji „Rekord dla Niepodległej”, którą swoim patronatem objęło Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Rada Dzieci i Młodzieży przy Ministrze Edukacji Narodowej.

Więcej…
 
Zawody w piłkę halową w Solcu nad Wisłą
Sport
Wpisany przez ZS Expres & Kamil Lasota   
środa, 21 listopada 2018 17:54

W dniu 8 listopada dwie drużyny męskie z naszej szkoły brały udział  w zawodach piłki halowej, odbywające się na hali ZSP w Solcu nad Wisłą. Oprócz naszej szkoły i gospodarzy w zmaganiach brało udział jeszcze kilka okolicznych szkół, m.in. z Opola Lubelskiego, Sienna, czy Karczmisk.  Łącznie drużyn było 8. Zmagania były dosyć ciężkie, często gra przebiegała dość agresywnie, co skutkowało włączeniem się sędziów. Każdy odbywający się mecz był ciekawy i z uwagą śledziliśmy przebieg gry innych. Ostatecznie w klasyfikacji końcowej jedna drużyna zajęła zaszczytne i zasłużone 1 miejsce, a druga niższe ale również ciężko wywalczone 5 miejsce. Skład zwycięskiej drużyny: Miłosz Bartkowiak, Tomasz Kęcik, Paweł Górnik, Kacper Rybarczyk, Bartłomiej Matraszek, Szymon Zakrzewski, Kamil Nowak, Łukasz Rosiński, Marek Karabela. Po rozgrywkach zmęczeni i usatysfakcjonowani grą wróciliśmy do domów.

 
Spotkanie z przedstawicielami drużyny Spice Gears z Kraśnika
Aktualności
Wpisany przez MW   
niedziela, 18 listopada 2018 19:47

W dniu 16 października naszą szkołę odwiedzili przedstawiciele drużyny Spice Gears - Team 5883 z ZS nr3 w Kraśniku z robotem który sami skonstruowali i zaprogramowali. Następnie wystartowali w dwóch regionalnych turniejach w Chinach - najpierw w Shenzen, a potem w Szanghaju wygrywając je.  Budowa robota trwała 5 tygodni, robot waży ok. 50 kg, ma za zadanie przenosić skrzynki i umieszczać je na szalkach wagi na dwóch poziomach- ok. 2 m i 1m.

Więcej…
 
Wycieczka do elektrowni
Aktualności
Wpisany przez M. Wawrzyniak   
środa, 14 listopada 2018 20:40

Dnia 8 listopada uczniowie klasy T1a pod opieką nauczycieli  Małgorzaty Fiuk i Marka Wawrzyniaka  mieli okazję zwiedzić siedzibę czołowego producenta energii elektrycznej w Polsce, jakim jest firma ENEA Wytwarzanie Sp. z o.o. w Świerżach Górnych niedaleko Kozienic. Na miejscu zjawiliśmy się ok. godz.9.45. Po krótkim szkoleniu BHP  przez przedstawiciela elektrowni i ubraniu nas w białe kaski, zaczęło się zwiedzanie zakładu. Przewodnik oprowadził uczestników wycieczki po terenie obiektu. Zapoznał z historią powstania i dzisiejszą działalnością elektrowni, skupiając się przede wszystkim na technologiach i przedsięwzięciach skierowanych na dbanie o środowisko.

Więcej…
 
Wykład pani Małgorzaty Peroń
Biblioteka
Wpisany przez JDomaszewska   
piątek, 19 października 2018 00:00

18.10. 2018 r. poniatowski Uniwersytet Trzeciego Wieku uroczyście rozpoczął nowy rok akademicki. Wykład inauguracyjny pt. "Pokazać piękno tej ziemi. Artyści o Polsce" wygłosiła pani dr Małgorzata Peroń.

Uczniowie klas LO1 i LO2, wraz z panią Joanną Domaszewską, ze skupieniem i zainteresowaniem wysłuchali tego wystąpienia, tym bardziej, że rolę lektora wspaniale prezentującego utwory poetyckie otrzymał uczeń klasy T4a - Kacper Bigos.

 
Dzień Edukacji Narodowej
Aktualności
Wpisany przez Natalia Błaszczyk   
czwartek, 18 października 2018 00:00

Dnia 17 października 2018r. w naszej szkole odbył się powiatowy apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Przygotowali go tegoroczni maturzyści - uczniowie liceum i technikum. Obecnością zaszczycił nas m.in. starosta opolski oraz dyrektorzy okolicznych szkół. Apel rozpoczął się częścią oficjalną, nieco bardziej poważną. W drugą część - artystyczną - maturzyści zaangażowali publiczność. Widzowie brali czynny udział w teleturnieju "Nauczyciel kontra uczeń. Starcie pokoleń". Zarówno uczniowie jak i nasi pedagodzy wykazali się świetnymi umiejętnościami w kategoriach muzycznych, humanistycznych, tanecznych oraz w pytaniach wymagających nieprzeciętnej wiedzy o naszej szkole.
Rywalizacja była wyrównana i wywołała uśmiech na wielu twarzach. Po wszystkich zmaganiach maturzyści wręczyli nauczycielom słodkie upominki.

 
Pielgrzymka Maturzystów
Aktualności
Wpisany przez Kamil Lasota   
niedziela, 14 października 2018 00:00

W dniu 13 października maturalne klasy LO1, T4a i T4b wyruszyły na 34 Pielgrzymkę Maturzystów Lubelskich na Jasną Górę.

W podróż wyjechaliśmy o 4:30 pod opieką księdza Łukasza Protasiewicza oraz wychowawczyń klas: Pani Joanny Mazur, Pani Haliny Czarnoty i Pani Małgorzaty Wiśniewskiej.

Hasło tegorocznej pielgrzymki to: „W mocy Bożego Ducha”.

Pierwszym punktem naszej pielgrzymki była Droga Krzyżowa na Wałach Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej.

Więcej…
 
Spotkanie z oficerem WOT
Aktualności
Wpisany przez ZS Express Nr 9   
sobota, 13 października 2018 00:00

W piątek, 12 października w sali nr 13 gościliśmy w naszej szkole żołnierza Wojsk Obrony Terytorialnej (WOT). W czasie spotkania uczniowie naszej szkoły mieli możliwość zadawania pytań, obejrzenia prezentacji i uzyskania informacji, jaki jest cel tworzenia oddziałów obrony terytorialnej, kto i w jaki sposób może się ubiegać o wstąpienie w szeregi nowo formowanych oddziałów, a także poznaliśmy korzyści z pełnienia służby wojskowej. Jak podkreślił nasz gość, służba w oddziałach obrony terytorialnej to doskonały sposób na samorealizację i rozwój, który jednocześnie kształtuje w nas najważniejsze wartości. Miłym akcentem tej interesującej wizyty było przekazanie zainteresowanym osobom materiałów informacyjnych i promocyjnych WOT.

 
Stypendia Starosty
Aktualności
Wpisany przez ZS Express Nr 9   
sobota, 13 października 2018 00:00

5 października 2018r. odbyła się coroczna uroczystość wręczenia stypendiów na rok szkolny 2018/2019 dla uczniów szkół z Powiatu Opolskiego za osiągnięcia    naukowe i sportowe. Uroczystość ta miała miejsce w Zespole Szkół Zawodowych im. Stanisława Konarskiego w Opolu Lubelskim. Wśród wyróżnionych stypendystów znalazła się także spora grupa uczniów z naszej szkoły. Warunkiem otrzymania stypendium jest uzyskanie średniej z ocen wynoszącą co najmniej 4,75 lub szczególne osiągnięcia sportowe. Dodatkowo rodzice wyróżnionych uczniów otrzymali listy gratulacyjne. Stypendia wręczała Sekretarz Powiatu  Opolskiego - Pani Iwona Giza. Wszystkim stypendystom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów edukacyjnych.

 
”Erasmus Plus” w Zespole Szkół w Poniatowej
Projekt Erasmus +
Wpisany przez Barbara Kramek   
piątek, 12 października 2018 00:00

Od 1 września nasza szkoła realizuje kolejny, nowy projekt w ramach programu Erasmus Plus Międzynarodowa Wymiana Młodzieży. Koordynatorem projektu jest nauczyciel języka angielskiego – Barbara Kramek.

Tytuł projektu to: “You are what you eat” - „Jesteś tym, co jesz”. Projekt będzie trwał dwa lata, do 31 sierpnia 2020 r. Będziemy współpracować ze szkołami partnerskimi z Niemiec, Francji, Włoch i Turcji.

Więcej…
 
Otrzęsiny klas pierwszych
Aktualności
Wpisany przez JDomaszewska   
piątek, 12 października 2018 00:00

Tradycją Zespołu Szkół jest aby  każdy pierwszak, który przekroczy mury naszej alma mater przeszedł chrzest. W tym roku szkolnym również tak było.  11 października klasy pierwsze zostały poddane przez starszych kolegów różnym próbom. Sprawdzane były ich wszystkie zmysły oraz talenty. Zjedzenie jabłka zawieszonego na sznurku okazało się nie lada wyzwaniem. najwięcej radości wzbudziła scenka rodzajowa , w której uczestniczyli przedstawiciele obydwu klas pierwszych. W rywalizacji zwyciężyła klasa LO1 i zdobyła dyplom, podpisany przez panią dyrektor, zwalniający z kartkówek i sprawdzianów następnego dnia.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 następna > ostatnia >>

Strona 3 z 4

Organ prowadzacy

Starostwo Opolskie

www.opole.lublin.pl

Zainteresowania uczniów

Nasi parterzy



Liczba gości

Naszą witrynę przegląda teraz 92 gości