Oficjalna Strona Zespołu Szkół w Poniatowej
28 Finał WOŚP
Agendy szkolne
Wpisany przez Pedagog   
środa, 22 stycznia 2020 15:03

W tym roku  Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy „zagrała” w niedzielę 12 stycznia.  Był to już 28. Finał tej charytatywnej akcji, która jest prowadzona nie tylko w Polsce. Tegoroczna zbiórka pod  hasłem  „Wiatr w żagle” była prowadzona dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej.

Zebrane  środki mają być przeznaczone na zakup najnowocześniejszych  urządzeń dla ratowania życia i zdrowia dzieci potrzebujących różnego rodzaju operacji (chirurgia ogólna, kardiochirurgia, neurochirurgia).Cel Finału obejmuje także zakup wyposażenia dla oddziałów intensywnej terapii pooperacyjnej.

Więcej…
 
Boże Narodzenie w Zespole Szkół
Aktualności
Wpisany przez ZS Express & Ola Goliszek   
piątek, 10 stycznia 2020 16:22

Apel

Wigilie klasowe

Dzisiaj jest ten rodzaj ciszy, że każdy wszystko usłyszy: i sanie w obłokach mknące, i gwiazdy na dach spadające, a wszędzie to ufne czekanie. Czekajmy - dziś cud się stanie.

 

Wigilia rozpoczyna święta Bożego Narodzenia - rodzinne święta pełne pięknych tradycji i podniosłego nastroju. Wieczór wigilijny jest najbardziej uroczystym i najbardziej wzruszającym wieczorem roku. Aby poczuć magię nadchodzących świąt w naszej szkole odbył się apel wigilijny "Niezwykły gość". Młodzi aktorzy z klasy LO1ab wykazali się talentem. Publiczność nagrodziła ich skupieniem podczas przedstawienia i gromkimi brawami na koniec.

Więcej…
 
Szlachetna Paczka - po raz trzeci tworzona przez uczniów, absolwentów oraz pracowników naszej szkoły
Aktualności
Wpisany przez KKramek   
niedziela, 22 grudnia 2019 16:48

W dniach 6, 7 i 8 grudnia miał miejsce tzw. weekend cudów. To czas, kiedy wolontariusze Szlachetnej Paczki odbierają prezenty od Darczyńców i przekazują je potrzebującym rodzinom. Towarzyszą temu duże emocje, wzruszenie, wdzięczność, radość, łzy zarówno po stronie obdarowywanych, jak i nas wolontariuszy i Darczyńców.

W tym roku do rejonu Poniatowa dołączony został również rejon Opole Lubelskie. Odwiedziliśmy rodziny w gminach Poniatowa, Opole Lubelskie, Wilków, Karczmiska, Wojciechów, Borzechów, Bełżyce oraz Chodel. Jak widać obszar naszych działań był dość spory, jednak akcja rozwożenia paczek przebiegła bardzo sprawnie dzięki pomocy lokalnych jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej: OSP Poniatowa-Miasto, OSP Poniatowa Wieś, OSP Kraczewice oraz OSP Niezabitów, a także pana Pawła Żywickiego, który kolejny rok jest kierowcą SzP. Dzięki życzliwości dyrektor Zespołu Szkół w Poniatowej pani Tatiany Lasoty-Rodzik nasz magazyn mieścił się w szkole.

Więcej…
 
Konkurs "Poznaj swoje prawa w pracy" - etap regionalny
Aktualności
Wpisany przez M. Wawrzyniak   
piątek, 20 grudnia 2019 14:34

"Poznaj swoje prawa w pracy"  Regionalny etap konkursu Państwowej Inspekcji Pracy w Lublinie

18 grudnia 2019 roku laureatki szkolnego etapu konkursu uczennice technikum informatycznego: Julia Radzik klasa T1ab i Patrycja Wróbel klasy T1b  wzięły udział w regionalnym etapie konkursu wiedzy o prawie pracy i bhp dla szkół średnich organizowanego przez Państwową Inspekcję Pracy w Lublinie. W trakcie konkursu uczniowie z całego województwa lubelskiego (ok. 40 osób) rozwiązywali test wiedzy o prawie pracy i bhp składający się 35 pytań. Grono konkurentów było tak szerokie, że pomimo bardzo wysokich  wyników naszych uczennic nie udało się im zakwalifikować do etapu centralnego konkursu. Zdobyli jednak cenne doświadczenie, które zaprocentuje w przyszłym roku.

Więcej…
 
Młodzieżowy Festiwal Unii Lubelskiej
Aktualności
Wpisany przez Pedagog   
piątek, 20 grudnia 2019 11:22

Z okazji 450-lecia Unii Lubelskiej 12 grudnia odbył się Młodzieżowy Festiwal Unii Lubelskiej w Trybunale Koronnym w Lublinie. Było to spotkanie podsumowujące projekt o tolerancji przygotowany przez Fundację Sempre a Frente. Program wsparcia inicjatyw skierowany był do młodzieży w wieku 14-18 lat, którzy w grupach projektowych opracowywali i realizowali mini-projekty tematycznie powiązane z jubileuszem, wzmacniające inicjatywność i kreatywność uczestników.

Więcej…
 
Warsztaty z programowania - PixBlocks
Projekty ZS
Wpisany przez BW   
środa, 18 grudnia 2019 09:53

Kolejne działanie rozwijające u uczniów zainteresowania informatyczne a w szczególności programistyczne już za nami.

Tym razem gościliśmy w szkole Panią Dominikę Chrzanowską z firmy EduLAB, która w bardzo interesujący sposób przeprowadziła krótkie warsztaty korzystania z platformy programistycznej PixBlocks. Jest to narzędzie dla młodych informatyki  zawierające kompleksowy kurs programowania w formie aplikacji komputerowej przygotowanej przez zespół specjalistów z Wydziału Matematyki i Informatyki UAM w poznaniu.

Uczniowie dowiedzieli się również jakie są korzyści korzystania z usług BNP Bank Polska S.A, który jest partnerem firmy EduLAB promującej naukę programowania wśród dzieci i młodzieży. Za możliwość przeprowadzenia warsztatów dziękujemy również Panu Piotrowi Pietrasowi inicjatorowi spotkania.

 

Więcej…
 
Gala stypendystów
Aktualności
Wpisany przez Pedagog   
środa, 18 grudnia 2019 09:48

W środę 11 grudnia  w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie odbyła się uroczysta gala wręczenia stypendiów w ramach  programu stypendialnego „Lubelska kuźnia talentów 2019-2021”.

Program skierowany jest do uczniów szczególnie uzdolnionych w zakresie przedmiotów zawodowych, którzy są mieszkańcami województwa lubelskiego lub uczą się w województwie lubelskim oraz w roku szkolnym 2019/2020 kontynuują naukę w szkołach zawodowych – w branżowych szkołach I stopnia i klasach zasadniczych szkół zawodowych, technikach i szkołach policealnych.

Wśród  500 - osobowej grupy stypendystów znaleźli się również uczniowie naszej szkoły: Wioleta Łata z kl. T3a, Michał Kuś z kl. T1a, Szymon Zakrzewski i Arek Rzedzicki z kl. T4a.  Wszyscy otrzymali listy gratulacyjne i upominki. Po części oficjalnej była krótka, ale jakże piękna część artystyczna w wykonaniu formacji tanecznej UDS w Lublinie.  Cała uroczystość odbywała się w Sali Operowej CSK, dzięki czemu miała podniosły charakter.

Gratulujemy wszystkim stypendystom i życzymy jeszcze lepszych ocen w obecnym roku szkolnym.

 
Mikołajki 2019
Aktualności
Wpisany przez ZS EXPRESS - Ola Goliszek   
piątek, 13 grudnia 2019 08:43

Jak co roku 6 Grudnia nasza szkołę odwiedził Św. Mikołaj. Szczególnie zainteresowany był kadrą nauczycielska. Wędrował od klasy do klasy i pytał uczniów czy nauczyciele w tym roku szkolnym byli grzecznie. Uczniowie dawali odpowiedzi twierdzące za co nauczyciele dostawali prezenty, jednak odpowiedź nie zawsze byla twierdząca więc w ramach odkupienia Mikołaj prosił o zaśpiewanie kolędy bądź powiedzenia wierszyka. Wszyscy świetnie poradzili sobie z zadaniem i dostali upominki. Zabawa była przednia. Mamy nadzieję że Mikołaj w przyszłym roku też o nas nie zapomni i przybędzie w odwiedziny.

Więcej…
 
Mikołajkowy turniej w piłce nożnej halowej
Sport
Wpisany przez ZS EXPRESS - Ola Goliszek   
piątek, 13 grudnia 2019 08:38

turniej mikolajkowyW naszej szkole 6 Grudnia odbyły się zawody sportowe zorganizowane z okazji Mikołajek. Udział brało w nich 7 drużyn; LO, T1a, T1b, T1ab, T2a, T3a, T4a. Drużyny zostały podzielone na 2 grupy. W 1 znajdowały się klasy: T1a, LO, T2a a w 2 grupie: T1b, T1ab, T3a, T4a. Cała szkoła kibicowała drużynowym. Wszyscy uczestnicy podeszli do gry profesjonalnie i przyjaźnie wobec siebie. Wszyscy świetnie się bawili jednak bez upadków się nie obyło, na szczęście to tylko powierzchowne obrażenia.Rywalizacja była zacięta jednak wygrać mogli tylko jedni. I miejsce zajęła klasa T4a, II miejsce T3a, zaś III miejsce LO. Drużyny w ramach gratulacji dostały dyplomy oraz drobne upominki. Było to nie zapomniane spotkanie najlepszych zawodników że szkoły.

 
Olimpiada Innowacji Technicznych i Wynalazczości
Agendy szkolne
Wpisany przez M. Wawrzyniak   
wtorek, 10 grudnia 2019 17:42

"Powiedz mi, a zapomnę, Pokaż mi, a zapamiętam, Pozwól mi zrobić, a zrozumiem" – Konfucjusz

W bieżącym roku szkolnym wzorem lat ubiegłych w naszej szkole odbywa się kolejna edycja Olimpiada Innowacji Technicznych i Wynalazczości. OITiW  to interdyscyplinarna olimpiada szkolna sprawdzająca kompetencje uczniów z zakresu innowacji i techniki.  Finał pisemny wyłaniający trzech reprezentantów naszej szkoły, którzy wezmą udział w etapie okręgowym Olimpiady Innowacji Technicznych i Wynalazczości odbył się 6 grudnia 2019. W rywalizacji szkolnej OITiW 2019/2020 wzięło udział 8 uczniów z naszej szkoły.  Do kolejnego etapu zakwalifikowali się: Radzik Julia, Dec Szymon i Michał Kuś. Osoby te będą reprezentować ZS Poniatowa na eliminacjach okręgowych w Lublinie które odbędą się na początku kwietnia 2019. Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Olimpiada rozwija pasję i kształtuje umiejętności samodzielnego zdobywania wiedzy podnosząc aktywność poznawczą młodzieży uzdolnionej. To decyduje o lepszym przygotowaniu uczniów do dalszego kształcenia, a tym samym wyznacza drogę do ścisłej współpracy z wyższymi uczelniami.

 
Udany start - VIII Powiatowa Olimpiada Wiedzy o HIV/AIDS
Aktualności
Wpisany przez Pedagog   
poniedziałek, 09 grudnia 2019 14:45

W czwartek 5 grudnia odbyła się VIII Powiatowa Olimpiada Wiedzy o HIV/AIDS, której organizatorami, jak co roku, byli- Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Opolu Lubelskim i Wydział Edukacji, Zdrowia i Sportu Starostwa Powiatowego w Opolu Lubelskim. Naszą szkołę reprezentowało czterech uczniów z klasy LO1b i T1a. Wszyscy uczestnicy rozwiązywali test składający się z 40 pytań typu otwartego i zamkniętego, jednokrotnego i wielokrotnego wyboru. Jak się okazało najlepiej z tymi trudnymi zadaniami poradzili sobie uczniowie z ZS zajmując pierwsze 4 miejsca.  Michał Kuś z klasy T1a zajął najwyższą lokatę, na II miejscu uplasował się Mirek Chabros z klasy LO1b, kolejne III miejsce zajęła Ola Goliszek z klasy T1a, a IV pozycję Julka Kubiś z klasy LO1b.

Więcej…
 
Na ścieżkach Europy - Wyjazdy zagraniczne uczniów Zespołu Szkół w Poniatowej
Projekt Erasmus +
Wpisany przez Barbara Kramek   
niedziela, 08 grudnia 2019 13:04

W naszej szkole od wielu lat realizowane są różne projekty unijne.

Ostatnio grupa uczniów i nauczycieli wróciła z kolejnej podróży zagranicznej do Francji. W ojczyźnie Moliera odbyło się Międzynarodowe Spotkanie szkół partnerskich projektu: „You are what you eat”, w ramach programu Erasmus Plus.

Była to już 25-ta podróż zagraniczna poniatowskiej młodzieży, zorganizowana przez Barbarę Kramek - nauczyciela jęz. angielskiego w naszej szkole.

Więcej…
 
Uwaga praktykanci
Informacje
Wpisany przez BW   
niedziela, 08 grudnia 2019 11:33

Uczniowie, którzy odbywają praktykę u pracodawcy w celu zaliczenia praktyki muszą dostarczyć następujące dokumenty:

  1. Zaświadczenie od pracodawcy, wraz z oceną
  2. Dziennik praktyk, podpisany przez pracodawcę
  3. Listę obecności

(wzory dokumentów w zakładce INFORMACJE)

Dokumenty należy dostarczyć do B.Wyroslak najpóźniej tydzień po zakończeniu praktyki

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 następna > ostatnia >>

Strona 3 z 7

Strefa nauczyciela

Mikrofonem i Hantlą

Projekty aktualnie realizowane

Współpraca z UMCS

Projekt Erasmus+ praktyki

Klub Szkół UNICEF

Organ prowadzacy

Starostwo Opolskie

www.opole.lublin.pl

Zainteresowania uczniów

Nasi parterzy

Liczba gości

Naszą witrynę przegląda teraz 82 gości