Oficjalna Strona Zespołu Szkół w Poniatowej
Informacja dotycząca egzaminów z kwalifikacji zawodowych
Aktualności
Wpisany przez Dyrektor   
poniedziałek, 27 maja 2019 17:09

Egzaminy z kwalifikacji zawodowych przeprowadzane w Zespole Szkół w Poniatowej w sesji czerwiec-lipiec 2019 odbędą się według harmonogramu:

 

harmonogram egzaminów
 
Dyplomy potwierdzające kwalifikacje zawodowe
Aktualności
Wpisany przez Dyrektor   
poniedziałek, 27 maja 2019 16:28

W sekretariacie szkoły są do odebrania dyplomy potwierdzające kwalifikacje zawodowe.

 
Erasmus + ”You are what you eat” w Turcji
Aktualności
Wpisany przez Barbara Kramek   
poniedziałek, 27 maja 2019 06:48

W dniach 1- 7 kwietnia 2019 r. grupa uczniów z Zespołu Szkół w Poniatowej wraz z opiekunami przebywała w Turcji w ramach międzynarodowego programu Erasmus+.

W Turcji nasza grupa spotkała się z młodzieżą z 4 innych krajów: Włoch, Niemiec, Francji i Turcji w ramach projektu „You are what you eat” (Jesteś tym co jesz). W skład grupy wchodzili: Kaja Zarzycka, Amelia Markowska, Aleksandra Cebrykow, Ola Skowrońska, Julia Zburzyńska, Kuba Wnuk, Mikołaj Bęben, Szymon Zakrzewski oraz p. Jolanta Zarzycka i koordynator projektu p. Barbara Kramek.

relacje uczestników
 
Podsumowanie etapu okręgowego OITiW w Lublinie
Agendy szkolne
Wpisany przez M. Wawrzyniak   
środa, 22 maja 2019 14:11

W dniu  22 maja br. odbyło się podsumowanie Eliminacji Okręgowych Olimpiady Innowacji Technicznych i Wynalazczości w XXI Liceum Ogólnokształcącym ul. Ks. Michała Słowikowskiego w Lublinie. W uroczystości udział wzięli przedstawiciele WKTiR Lublin, Kuratorium Oświaty w Lublinie  oraz uczestnicy eliminacji. Podczas uroczystości zostały wręczone dyplomy i atrakcyjne nagrody ufundowane przez członków Wschodniego

Więcej…
 
III Poniatowskie Forum Nowych Technologii
Poniatowskie Forum Nowych Technologii
Wpisany przez Wiola Łata & ZS Express   
wtorek, 21 maja 2019 16:50

21 maja nasza szkoła już po raz trzeci miała zaszczyt organizować prestiżowe i coraz bardziej rozpoznawalne w naszym regionie „Poniatowskie Forum Nowych Technologii”. Motywem przewodnim tegorocznego spotkania był rozwój sektora Education Technologies w Polsce, a w szczególności nowoczesne technologie informatyczne. W trakcie wydarzenia odbyło się uroczyste podpisanie umowy na wdrożenie oprogramowania Universality, wspierającego rozwój uczniów w zakresie technologii informatycznych.

Więcej…
 
Pożegnanie maturzystów
Aktualności
Wpisany przez Wiola Łata $ ZS Express Nr 15   
poniedziałek, 13 maja 2019 21:19

Koniec kwietnia to dla większości pełnia wiosny i czas, kiedy coraz częściej myślimy o wakacjach. Dla społeczności szkół średnich to moment szczególnie intensywnych przygotowań do egzaminu maturalnego. To również chwila rozstania.
W piątek 26 kwietnia nadszedł czas pożegnania kolejnych absolwentów Zespołu Szkół w Poniatowej. Z tej okazji odbył się uroczysty apel, podczas którego po raz ostatni dyrekcja, grono pedagogiczne i wszyscy uczniowie mogli spotkać się z tegorocznymi maturzystami. W tym dniu zostały wręczone świadectwa ukończenia szkoły, wyróżnienia dla najzdolniejszych uczniów za wysoką średnią ocen oraz za inne szczególne osiągnięcia. 

Więcej…
 
KATARZYNA ZIELIŃSKA W FINALE OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU PAPIESKIEGO
Aktualności
Wpisany przez Katarzyna Kramek   
poniedziałek, 13 maja 2019 05:56

Katarzyna Zielińska zakwalifikowała się do IV finałowego etapu XV edycji ogólnopolskiego Konkursu Papieskiego „Dar na stulecie.” Do tego etapu dodarło 6 zawodników z naszego rejonu, który obejmuje województwo lubelskie i świętokrzyskie. W sumie w całej Polsce do finałowego etapu dotarło 51 osób.

Więcej…
 
Informacja dyrektora szkoły
Aktualności
Wpisany przez Dyrektor   
sobota, 11 maja 2019 20:02

Dyrektor Zespołu Szkół informuje, że nadal trwa rekrutacja do Liceum Ogólnokształcącego oraz do Technikum do wszystkich proponowanych klas umieszczonych na stronie https://lubelszczyzna.edu.com.pl/Kandydatoraz zarówno dla absolwentów Gimnazjów jak i dla absolwentów Szkół Podstawowych.

 
Natalia Mędrek laureatką Wojewódzkiego Konkursu Tłumaczenia Poezji Obcojęzycznej
Aktualności
Wpisany przez GChabucka   
wtorek, 07 maja 2019 12:04

Wojewódzki Konkurs Tłumaczenia Poezji Obcojęzycznej   organizowany przez IV Liceum Ogólnokształcące im. dr Jadwigi Młodowskiej w Chełmie stwarza uczniom możliwość zmierzenia się z trudną sztuką przekładu poezji obcojęzycznej. W tegorocznej edycji konkursu tłumaczenia poezji rosyjskiej na język polski I miejsce zajęła uczennica naszej szkoły – Natalia Mędrek.

Natalia dokonała przekładu Pieśni gruzińskiej Bułata Okudżawy, rosyjskiego barda, poety i kompozytora. W przypadku tłumaczenia tekstu poetyckiego nie wystarczy bardzo dobra znajomość języka obcego. Trzeba pokonać takie  trudności, jak między innymi brak odpowiedników dla niektórych słów, ich metaforyczne znaczenie, ukryta ironia, aluzja, forma wiersza. Jak widać, Natalia doskonale poradziła sobie ze skomplikowanym procesem przekładu utworu lirycznego. Gratulujemy sukcesu!

Zachęcamy również innych uczniów, by w przyszłym roku wzięli udział w konkursie.

 
Rekrutacja na rok szkolny 2019/2020 trwa!
Aktualności
Wpisany przez Tatiana Rodzik   
sobota, 04 maja 2019 19:09

Uczniowie klas ósmych Szkół Podstawowych oraz klas trzecich Gimnazjów nie czekajcie

zalogujcie się na stronę https://lubelszczyzna.edu.com.pl/Kandydat i wybierzcie Zespół Szkół w Poniatowej.

Decyzja wyboru szkoły ponadgimnazjalnej i ponadpodstawowej  jest jedną z ważniejszych w waszym życiu.

Dlaczego Zespół Szkół w Poniatowej? W naszej szkole panuje życzliwa atmosfera. Uczniowie traktowani są w sposób indywidualny, a realizowanie ich potrzeb edukacyjnych, wychowawczych, emocjonalnych i społecznych stanowią priorytet dla szkoły. Atmosfera panująca sprzyja rozwojowi każdego ucznia.

Każdego roku wyniki egzaminów maturalnych w ZS są wyższe niż średnia OKE. Zdawalność w liceum to ponad 95% zaś w technikum to 75%. Sporym osiągnięciem ZS są wyniki egzaminu zawodowego. Zdawalność w naszej szkole jest dużo lepsza niż w OKE. Realizujemy wiele projektów, rozwijamy zainteresowania uczniów,mamy wiele sukcesów w konkursach powiatowych, wojewódzkich, krajowych.


 
Lubelskie Dni Informatyki 2019
Wpisany przez ZS Express $ Wiola Łata   
wtorek, 23 kwietnia 2019 22:21

 

W dniu 13 kwietnia 2019 r. w Lubelskim Parku Naukowo-Technologicznym odbyła się konferencja informatyczna LDI. Wydarzenie organizowane jest już od 2007 roku w Lublinie przez grupę KUL.NET oraz Koło Naukowe Informatyków, działające przy Wydziale Matematyki, Informatyki i Architektury Krajobrazu Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II. Od roku 2015 Współorganizatorem wydarzenia jest również Lubelski Park Naukowo Technologiczny.

Więcej…
 
Kacper po raz trzeci Laureatem Okręgowym Olimpiady w Lublinie
Agendy szkolne
Wpisany przez MWawrzyniak   
wtorek, 23 kwietnia 2019 22:18

Eliminacje okręgowe Olimpiady Innowacji Technicznych i Wynalazczości w Lublinie  edycja 2018_2019

W środę 8 kwietnia 2019 roku w  XXI Liceum Ogólnokształcącym, ul. Ks. Michała Słowikowskiego 6 w Lublinie odbyły się eliminacje okręgowe  Olimpiady Innowacji Technicznych i Wynalazczości – Blok B Wynalazczość. W eliminacjach wzięło udział 30 uczniów reprezentujących 10 szkół z okręgu lubelskiego. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie technikum: Kacper Bigos kl. T4a,  Arkadiusz Rzedzcki kl. T3a, Michał Chyła kl. T2a. Opiekunem drużyny był mgr inż. Marek Wawrzyniak.

Laureaci okręgowi OITiW w Lublinie: I miejsce - Kacper Bigos z Zespołu Szkół z Poniatowej, II miejsce – Wojciech Ciszewski z XXI LO z Lublina, III miejsce – Hanna Kołodyńska z XXI LO z Lublina.

Więcej…
 
Uwaga! nowy numer "ZS Express "
Wpisany przez ZS Express   
wtorek, 23 kwietnia 2019 22:07

Zapraszamy do czytania ZS Express Nr 14

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 7

Poniatowskie Forum Nowych Technologii

Organ prowadzacy

Starostwo Opolskie

www.opole.lublin.pl

Zainteresowania uczniów

Nasi parterzyLiczba gości

Naszą witrynę przegląda teraz 46 gości